autacek

Neměl by stát zajistit, pokud vyžaduje karanténu i u OSVČ, jejich zakladní obživu? Není to na ústavní stížnost?

Nemůžete přece po někom regulérně vyžadovat, aby byl zavřený doma a bez prostředků.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Když zaměstnance bolí záda, jeho problém, když zaměstnance skolí nemoc, jeho problém. Na rozdíl od živnostníka zaměstnanci je sráženo nemocenské pojištění, a to i pokud nechce.
To, že si živnostník neplatí nemocenské pojištění, je jeho problém.
Rovnocennost to bude tehdy, pokud i živnostník bude muset platit NP.
To, že živnostník chce ušetřit, je jeho problém. Tak stejně bude jednou jeho problém to, že bude mít nejnižší důchod, protože odváděl státu jen to, co musel, přestože si dosud žil na vysoké noze. A to je jeho problém.

Další odpovědi
moridus

Co chceš vlastně ústavně žalovat? Je to asi stejné jako kdyby se prostitutka nakažená pohlavní nemocí stěžovala, že ji stát nařídil karanténu. Když si nejsi jako OSVČ schopen kvůli 14-ti dnům pracovní neschopnosti zajistit základní obživu, tak to raději zabal a běž do fabriky k pásu, protože na nic jiného se očividně nehodíš.