Kepler

Není polský premiér Morawiecki pokrytec?

Žádá omluvu po Netanjahuovi za jeho výrok o účasti Poláků na protižidovských pogromech. Vždyť N. má pravdu: „Malá část Poláků využila situace a osobně se na likvidaci Židů podílela, někdy asistencí nacistům, výjimečně i jako iniciátoři a hlavních organizátoři pogromů.“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C5%BDid%C3%A9_v_Pol­sku. Je sice pravda, že Poláci židům většinou pomáhali, ale to na tomto faktu nic nemění. Který stát neměl za 2.sv. války kolaboranty?

Nejlepší odpověď
Drap

Chrání národní zájmy. V politice je občas nutná jistá část pokrytectví. Na druhou stranu Netanjahu to neřekl tak, jak se to u nás a v Polsku prezentuje.

Další odpovědi
aliendrone

Předesílám, že o tom nic nevím, ale…
Už mne UNAVUJE to věčné židovské kňourání „koncentráky, holokaust“ – to je POŘÁD dokola! Otevřeš noviny na výročí konce 2. světové války (30–40%) + holokaust (60–70%)!! Vážně sis nevšiml? Je mi z toho na zvracení! :(

Vždycky když židi něco (ZADARMO) chtějí, začnou fňukat s holokaustem – to je stará vesta (a platí to zejména na Němce), takže i kdyby ten Morawiecky třebas i 1000× „přestřelil“, dám se na jeho stranu – už je proto, že (přesně jak píše Drap) to má „v popisu práce“! :)