Kazatel

Není diskriminací bílých, že místo ředitelky rómského památníku obsadila Rómka?

Nebo je v tomto případě rómský původ požadovaným nezbytným kvalifikačním předpokladem

......
Není obsazení ředitelky rómského památníku rómkou, diskriminací bílých?

Nejlepší odpověď
Pepa25

?? Paní Jana Horváthová je ředitelkou Muzea romské kultury od jeho založení …

Další odpovědi
marci1

Jana Horváthová je SPRÁVKYNÍ památníku z titulu své funkce ředitelky Muzea romské kultury. 🙂
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/o-podobe-pamatniku-v-letech-se-chceme-bavit-s-pametniky-i-ve/r~1f256d18­da9f11e786cf0cc47ab5f122/

Edison

Záleží na tom, jak bylo vypsáno výběrko / konkurz.

anonym

Myslím že v tomto případě je to odpustitelné. Je to asi logičtější než posadit tam někoho s SPD kdo nechá památník hned druhý den ve funkci srovnat se zemí 🙂

Spíš mne na tom zaráží, že „památník potřebuje mít ředitelku“ 🙂

Mc Merkurion

@Pepa25 … rómský památník a Muzeum romské kultury je něco jinýho, takže ty otazníky patří spíš tobě … jo, a kdyby jsi níhodou chtěl tvrdit, že památník patří pod muzeum, tak až od loňska, což nejni od začátku …

Pepa25

Romský památník Lety spravuje (patří pod) Muzeum romské kultury od začátku, kdy se v Letech něco děje (před tím tam byl malý pomníček).

Mc Merkurion

… omyl !!! … jen malej příklad: „V roce 2009 převzal správu památníku Památník Lidice“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Koncentra%C4%8Dn%C­3%AD_t%C3%A1bor_Le­ty
… nebo přímo stránky památníku: „Od dubna 2018 Muzeum romské kultury spravuje areál bývalého vepřína i Kulturní památku Lety (od ledna 2018).“ https://letypa­matnik.cz/