Michal Kole

Není nelogické zavírat za padělání vysvědčení?

http://tn.nova­.cz/zpravy/cer­nakronika/muz-si-koupil-falesne-maturitni-vysvedceni-misto-lepsi-prace-mu-hrozi-tri-roky-vezeni.html

Logicky, na základě podvůdku, občan získá dobrou práci, má vyšší plat, odvádí se státu více peněz. Když bude občan ve vězení tak bude na něj platit celá „společnost“ a po ukončení trestu bude nezaměstnatelný a je vyšší pravděpodobnost, že bude pracovat načerno, protože legálně to nepůjde.

Uznávám, podvod to to, ale spíš je důležitější úmysl. Lepší trest by spíš byl „povinnost“ danou školu při zaměstnání vystudovat, než kriminál.

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě platí, že svět chce být klamán. Podvod je podvod. Když něco udělám, co je nezákonné či nemorální, měla bych nést důsledky., třeba se trest zdá nespravedlivý. To je ale jiná skutečnost.
Kde vzal dotyčný peníze na úhradu falešného vysvědčení či diplomu?

Další odpovědi
Damiana

Sprosté je, že tu dobrou práci vlastně sebere tomu, který poctivě školu vystudoval. A to je hnusné. Těmto lidem jde vlastně jen o to, aby měli hlavně vyšší platové ohodnocení za to, že „mají“ vyšší vzdělání. A to je podle mne regulérní loupež.
To, že pak mohou poškodit člověka, který se na ně v dobré víře obrátí (falešní lékaři, advokáti apod.) je nasnadě.

Drap

Nápad nevypadá až zs tak špatně. Zkus se s tím obrátit na poslaneckou sněmovnu. Možná bych k tomu ještě přidal, že tu školu musí dodatečně v Plzni zaplatit.

www

V souvislosti s tím, co je v tomto státu běžné, to nelogické je.
Ovšem, je to známá praxe. Velké podvody, kde se jedná o miliony a více, ty se jaksi neřeší, nebo pouze doztracena. Jen podobné blbosti jsou neustále na programu dne ☹.

Mapel

Vysvědčení je úřední listina, která osvědčuje určitou odbornost. Tu odbornost si někteří poslanci kupovali, protože jí neměli a pak se tu divíte, že se řítí stát do záhuby. Pokud má dotyčný mladík vědomosti, tak se určitě uchytne i bez falšování.

Michal Kole

Na názoru Damini sice je trocha pravdy, ale záleží co to bylo za práci. Třeba u práce obchodního zástupce nebo směnového mistra nebo manažera nelze nic „zkazit“, u toho lékaře tam máš pravdu, že jde o život.

Ale i tak pokud by potřebné znalosti neměl k práci tak by to zaměstnavatel poznal ve zkušební době.

Ale papír není všechno. Jsou lidi co mají papír na nejrůznější kurzy a jsou použitelní jen pro „tahání koštěte“.

Dnes je bohužel doba, že každého zajímá jen ten papír a ne co je v hlavě.

Damiana

Nesouhlasím zcela. Záleží na tom, o jakou firmu se jedná. I obchodní zástupce s léky by měl mít patřičné vzděláni. A manažer? Šéf stavební firmy – když nebude inženýr, bála bych se jeho práce.
Ale máš pravdu v tom, že je spousta lidí, kteří mají o obor zájem a mají i zkušenosti a nemohou najít práci, který jim „sebral“ někdo sice patřičně vzdělaný, ale neschopný to použít v praxi. To se opravdu pozná. Osobně mi vadí, že třeba nemehlo, které ve dvaceti neumí ani obalit řízek nebo si neporadí s šunkou vcelku – ale tatínek mu zaplatil soukromou školu – má možnost získat lepší práci, než někdo, kdo by byl dobrý v tomto oboru. Naštěstí sice blbeček jistě poletí, jakmile pošle na plac první flaksu, ale bohužel se zase brzy chytne jinde…:-(
Ale mysli také na lidi, kteří vystudovali poctivě a ve svém oboru jsou fakt dobří. Pro ty je takový holomek s falešným diplomem jistě trnem v oku. Je to ale vše jen o tom, kam je někdo se svou drzostí ochoten zajít. Doporučuji ti ke shlédnutí film Chyť mě, když to dokážeš. Tam je to celé. 🙂