zzzzz

Není někdy spíš na škodu, že se otázky nesmí opakovat?

Chápu, že na otázky typu jakou máte rádi barvu, tu není nikdo zvědavý.
Ale jsou případy, kdy by opakování otázek bylo vhodné. Někdy odpoví třeba jen jeden člověk a když se otázka zamkne, tak už mi odpovědět nejde.

Po novém roce bude nový občanský zákon, ne každý to ví. Když se někdo zeptá dnes na dotaz z občanského práva, tak odpověď může být úplně jiná, než když se zeptá 1. ledna. A sotva se zeptá tak mu vyskočí odpověď „otázky se nesmí opakovat“ a za tím bude odkaz na starou odpověď.
Stejně je to i s daňovými a ostatními zákony, pokud se nezmění zákon, může se změnit jen právní výklad a odpověď je rázem úplně jiná.

Ve všech sférách se společnost vyvíjí a vyvíjí se i názory a zkušenosti lidí. Tak proč si nechat radit starou někdy neaktuální odpovědí?

Tady je jasný příklad, odpovědi se mu nedostalo, tak musel pravidlo chytře obejít.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zde-vice-zviditelnit-moji-otazku-kdyz-jsem-na-ni-dostal-jenom-jednu-odpoved-a-ta-byla-spatna

Není to neopakování někdy spíš na škodu?

Nejlepší odpověď
led

Vyznam zákazu opakovania otázok bol v zabránení zištným (za účelom bodov) opakovaniam uspešných otázok, chatovacích otázok typu „čo ste dnes varili, aké je u vás počasie“, či otázok „len tak… "
Je pravda niektoré otázky, jedna z významovo mnohých otázka o konkrétnom paragrafe zákona, po jeho novelizácii má význam, napriek tomu, že je opakovaná. Ide o takzvanú "novelizovanú otázku“
Podobne mi nerobia „vrásky“ ani opakovanie otázok, na ktoré má vplyv čas a vývoj myslenia – technika, spoločnosť, aktuality (nie zábava), zdravie. Pomoc na volanie, osveta, je viac, než neskorší nárek nad rozliatym mliekom.

Další odpovědi
annas

Záíeží na tom, o jaký typ otázky jde. Osobně mně opakování otázek nevadí, ale napíši svůj názor, který jsem již několikrát uváděla.

  1. pokud jde o názorové otázky,, opakování nevadí, ale je možné doplnit, že další názory jsou tam a tam – rozšíření informace.
  2. odborné dotazy třeba jazykové, z matematiky, zeměpisu apod., u nichž nedochází ke změně, je mnohdy zbytečné opakovat, protože mají zpravidla vyčerpávající odpovědi než odpovědi současné. . Bohužel někteří tazatelé to nepřipustí a uzavírají raději otázky s chybnými odpověďmi.
  3. u otázek jiného charakteru, např. právního, u nichž dochází ke změnám, je zbytečné vkládat odkazy.
  4. stejně tak u otázek, u nichž tazatel nenašel vyhovující odpověď.

Záleží vždy na formě upozornění a na posouzení.

bolak

Špatně čteš, v pravidlech webu je jasně napsáno že se zakazuje „vkládání opakovaného obsahu pouze za účelem získání bodů“, jinak máš volný ruce. Hodně dlouho tu byly jedním člověkem omílány nesmysly podobného typu stále dokola a dokola, až se to tu vžilo a mýtus přetrvává dál…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/kodex

Sůwa

Původní záměr administrátora zřejmě byl takový, aby se opakováním nezískávaly tak snadno body, ale každý rozumný člověk snad ví, že počet bodů v žebříčku nic neznamená. Paradoxně pak získávají někteří jedinci body za upozorňování na opakovanou otázku.
Přibývají noví uživatelé, mění se nejen zákony, ale společnost se stále vyvíjí a co platilo před rokem už dávno nemusí být pravda… 🙂

Reezo

Mě osobně nevadí opakování otázek, protože si spoustu lidí neuvědomuje, znovu položená otázka může přinést nové informace, které tu ještě nebyli a hlavně má ten člověk zájem o dnešní názor. Nikoho nezajímá názor na věc 2 roky starý.

quentos

někdy možná ano, ale v naprosté většině případů nikoli, jak už jsme ostatně mnohokrát měli možnost vidět.
Pokud tazatel skutečně nenašel ve starších odkazech uspokojivou odpověď na stejnou/podobnou otázku, stačí, když to uvede, jako to ostatně bylo učiněno v odkazu výše.

dudu

Svoje odpovědi se vždy snažím formulovat tak, aby jejich obsah byl fundovaný a podán ve srozumitelné podobě. Jejich vypracování je občas náročné nejen po odborné stránce, ale též časové.
Proto případné opakování otázek na stejné téma považuji za dehonestaci dříve vynaloženého úsilí a tudíž na ně odmítám reagovat.
i

postcd

líbilo by se mi kdyby se otázky zamykaly až po cca 3 odpovědích alespoň, někdy tam je jedna, dvě které nejsou ani moc užitečné a pak už nejde odpovědět.