zjentek

Není nekalá soutěž, když Banksyho jevištěm a galerií je celý svět?

Mohlo by jít o nekakalou soutěž?

No to je jedno, tak jsem se blbě vyjádřil, ale stejně se zdá, že je Banksy zvýhodňován a žádný systém mu v tom nebrání, což vypadá nefér vůči ostatním umělcům. Že by žádný systém neexistoval? Přece ani v tomhle kapitalisticko- konzumním svinčíku by nemělo být umožněno komukoli, urvat si dle vlastní libovůle kdykoli cokoli. Že hra má později fanoušky přece neznamená, že tím odpadají její pravidla. Nebo se opět pletu? třeba na sprejera existuje postih, atd…

Odpovědi
anonym

Banksy se snaží vyhrát nějakej tendr?

aliendrone

Já tomu (už se ví kdo to je?) chlapovi fandím. I když bych to nenazval klasickým uměním, ROZHODNĚ se jeho počínáním BAVÍM (
tudíž asi o „nějaký druh umění“ jde). Dokonce si myslím, že jeho existence zákonitě vyplynula právě z toho rádobyuměleckého komerčního svinčíku, jak píšeš.

BTW – přijde ti to, co Banksy dělá jako SOUTĚŽ (aby mohla být nekalá)? ;) :D :D