school12

Není nějaká mastička, která vyléčí alergii na bižuterii na uši ( náušnice např. od Vietnamců)?

Hnisají mi často uši z náušnic Bižuterie. Co dělat? Není nějaká mastička či co, která by to úplně na celýživot vyléčila? Prosím něco účinného. Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Souhlasím, že jediné řešení je takovouto bižuterii nekupovat. Dají se vždy léčit jen následky nošení ( kortikoidní mastí ). Vhodnější pro alergiky jsou náušnice z chirurgické oceli.
http://ona.id­nes.cz/alergii-na-sperky-se-zcela-nezbavite-leci-se-jen-nasledky-pkx-/zdravi.aspx?c=A110520­_143008_zdravi_pet

Další odpovědi
Drap

je jen jediná mast na tento problém. Vůbec takové zboží nekupovat.

Alesh

Přesně tak, prostě ti nesedí ten materiál, musíš zkusit různé materiály a nakonec třeba zjistíš, že sneseš jen zlato, zlato. 😉 A jako nejzazší variantu bych viděl titan. Jen nevím, jestli se z něj dělají šperky, každopádně je to jeden z nejméně reagujících materiálů s lidským tělem.

anonym

Ty naušničky si zkus nalakovat průhledným lakem, myslím tu část, co je v uchu, jestli je to na jeden večer, ale celý den bych to nenosila, taky mám po tom červený ušiska, lepší je to vůbec nenosit, alergická jsem i na stříbro

Luciet

Podobně jako Samba jsem i já alergická nejen na bižuterii, ale i na stříbro. Osvědčilo se mi je nosit nejlépe jen část dne a následně tak dva dny nenosit žádné náušnice. Vhodnější je bižuterie bez obsahu niklu (a pochopitelně nejlépe žádná).
Doporučuje se chirurgická ocel či bílé zlato.

da ny

Nenosit bižuterii (případně jen na několik hodin), není určená ke každodennímu nošení! Už vůbec ne pro noční spánek!
Jedna z mých dcer nesnese ani zlaté naušnice. Zřejmě je alergická na některý z příměsových kovů. Nevadí jí stříbro (bakteriocidní) a chirurgická ocel.
Doplňuji:
Mladší dcera nemůže nosit naušnice ze stříbra.