autacek

Není nebezpečné kumulovat seniory ve stejný čas na stejném místě (od 10 do 12)? Chytne to jeden a od něj ostatní kolem.

Nejlepší odpověď
Edison

To je otázka pro epidemiologického specialistu. V zásadě jde o izolaci dvou skupin osob od sebe a tím minimalizaci přenosu mezi nimi. Čili ochrana je v zásadě obousměrná, rovněž se nikde neříká, že by ostatní nařízení o ochraně nemuseli senioři dodržovat. Musej, toho zproštěni nejsou.

Další odpovědi
led

1 – Pri osobnom fyzickom stretávaní bez ochranných pomôcok šírenie nákazy môže byť pravdepodobné.
2 – Pri internetovom pripojení je zatiaľ táto epidémia fyzicky neškodná, okrem príspevkov bacilonosičov-provokatérov, ktorí aj tu rozširujú psychonákazu medzi užívateľmi.

da ny

Senior 70+ nikam nemusí.
Města, obce zajišťují obvykle 2× v týdnu nákup

Předpokládá se, že na nákup půjde senior, který se cítí zdráv.
Prodávající by měli být též spíše zdraví, bez cestovatelské karantény.

Mezi nakupujícími mladými, cestovateli, rodinnými příslušníky, kteří se
setkávali bez ochrany s větším množstvím lidí, třeba v zaměstnání
(nyní ne v restauračních zařízeních, při kulturních akcích aj.), ve zdravotnických
zařízeních, v nákupních centrech, ve školách aj., jim snad hrozí menší rizika?

Omezení pohybu a uzavření některých zařízení trvá zatím jen krátký čas.
Také se jim v obchodech nebudou motat do cesty žádní „fofrníci“,
Mohou se v obchodech klidně a pohodlně ploužit :).