Avatar uživatele
Lgee

Není malá ochrana voleb?

Byl sem u voleb prvně, a přišlo mi to jako relativně slabé zabezpečené jen 2 lidé v komisi,. Prostě jen obálka, 2 papíry s kandidáty, a jen to hodit do urny. Tak mě napadlo hned několik možných podvodů, pokud by někdo kdo má danou volební místnost nepřišel, někdo by tam hodil hlas za něj, tak jak se na to pak přijde, že tam nebyl?

Co když někdo vymění zabezpečené urny?

Zajímavá 0 před 447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
seraphico

Do volební obálky můžeš vložit pouze jeden hlasovací lístek, takže pokud budeš hlasovat za někoho jiného, svůj hlas už tam nedáš.

Jak urny, tak dveře do volební místnosti jsou zapečetěné. Volební urny jsou po konci prvního dne hlasování podepsány volební komisí, čili záměna urny přes noc není možná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Máš nepřesné informace. Minimální počet členů okrskové komise je 5 lidí. Jinak by to bylo porušení zákona a volby by byly neplatné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Je tam několik různých lidí. Netuším jak se vybíraj, ale asi by to neměli být zrovna 2 bráchové. Měli by se navzájem kontrolovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Hoď tam zapálenou sirku. ;)

Avatar uživatele
Ametyst

Teď si představ ty podvody při korespondenční volbě. 🙂

Avatar uživatele
Pepa25

Mně napadla přesně obrácená myšlenka: rozhodně to není tak, že fyzická volba je „dokonalá“, takže nemá smysl požadovat dokonalost u korespondenční …

Avatar uživatele
Disraeli

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek