Lgee

Není malá ochrana voleb?

Byl sem u voleb prvně, a přišlo mi to jako relativně slabé zabezpečené jen 2 lidé v komisi,. Prostě jen obálka, 2 papíry s kandidáty, a jen to hodit do urny. Tak mě napadlo hned několik možných podvodů, pokud by někdo kdo má danou volební místnost nepřišel, někdo by tam hodil hlas za něj, tak jak se na to pak přijde, že tam nebyl?

Co když někdo vymění zabezpečené urny?

Nejlepší odpověď
seraphico

Do volební obálky můžeš vložit pouze jeden hlasovací lístek, takže pokud budeš hlasovat za někoho jiného, svůj hlas už tam nedáš.

Jak urny, tak dveře do volební místnosti jsou zapečetěné. Volební urny jsou po konci prvního dne hlasování podepsány volební komisí, čili záměna urny přes noc není možná.

Další odpovědi
Drap

Máš nepřesné informace. Minimální počet členů okrskové komise je 5 lidí. Jinak by to bylo porušení zákona a volby by byly neplatné.

Dochy

Je tam několik různých lidí. Netuším jak se vybíraj, ale asi by to neměli být zrovna 2 bráchové. Měli by se navzájem kontrolovat.

Disraeli

Hoď tam zapálenou sirku. ;)

Ametyst

Teď si představ ty podvody při korespondenční volbě. 🙂

Pepa25

Mně napadla přesně obrácená myšlenka: rozhodně to není tak, že fyzická volba je „dokonalá“, takže nemá smysl požadovat dokonalost u korespondenční …

Disraeli

Příspěvek smazán administrátorem.