JájsemRaibek

Není lepší jezdit na výlety, když neprší?

Proč chce někam jet, když prší? Není lepší jet až pršet přestane?

Prší, prší,
jen se leje,
kam koníčky pojedeme,
pojedeme na luka
až kukačka zakuká.

Kukačka už zakukala,
má panenka zaplakala,
kukačko už nekukej,
má panenko neplakej.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejede na výlet, ale na louku pro krmení. Dobytek musí žrát ať prší nebo ať je hezky

Další odpovědi
marci1

Chce jet, až kukačka zakuká, až nebude pršet. Kuká-li kukačka rychle za sebou, ohlašuje teplé počasí. 🙂
http://ekolis­t.cz/cz/publi­cistika/priro­da/kukacci-triky-a-povery

orwell

To sice jo, ale vůbec nejlepší je jezdit na výlety bez manželky. S manželkou je to totiž dvakrát dražší a je poloviční sranda 🙂

magorvkleci

„Není špatné počasí, jen špatné oblečení.“
Říkají Norové a ti by se měli ve věci vyznat.

(Det finnes ikke dårlig vær, bare dårlige klær.)

Kepler

Mně teda jet na výlet, když prší, ještě nenapadlo. Zásadně 10 – 14 dní po vydatných deštích – na hřiby.

led

Krásy daždivého počasia:
1 – Mnohí idú na výlet hlavne keď prší, aby potom mohli z objektívnych dôvodov sušíť šaty teplom hospody a mokriť jazyk pivom.
2 – Práve keď prší, vonku v prírode sa netlačia výletníci a človek si môže užívať…
3 – Krásny návrat do detských liet, to hravé čľapkanie sa v barinách, mazanie si tváre blatom, no nie je to krása? A doma, to sa vyhovoríte na tých bláznov na drahých autách čo po cestách v daždi jazdia ako Rallye Paris-Dakar bez ohľadu na úbohých chodcov na chodníku. Aha, to ma musel zámerne ošpliechať…
4 – Dážď v prírode má aj čarovnú moc. Spomínam, ako raz, na túlačkách ma takýto dážď dokázal uspať a preniesť v snách do ďalekej minulosti, do čias, keď človek ctil si prírodu, keď žil so zvieratmi v mieri. A keď búrka prestala, zobudila som sa v prítomnosti. No povedzte, nie sú v daždi čary?

ivzez

Ptáte se „jen“ k textu písničky?
Podle mne kukačka v dešti nekuká…