Avatar uživatele
Kura

Není lepší dělat na černo než odvádět daně ?

Když budete dělat na černo, tak dostáváte peníze dle toho jak se domluvíte s tím pro koho práci vykonáváte.
Když budete dělat na černo, tak se můžete utěšovat, že ty úředníky vy osobně neplatíte, že je platí ostatní ze svých daní, ale ti úředníci musí pracovat pro vás úplně stejně.
Když půjdete do důchodu, tak sice dostanete minimální důchod, cca 3000 kč, ale zajdete na sociálku a dostanete příspěvek na bydlení a další příspěvky a budete na tom o trochu hůř než ten kdo odevzdával daně 40 let a budete se mu smát, že dělal na příživníky, ale z vaší kapsy nešla ani koruna.
Co je teda lepší ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, bolak před 3731 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

Platit daně ?

Na cerno bych nemel takovy stabilni prijem. Nehlede na to, ze povazuju za normalni dodrzovat platne zakony.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Platit daně ?

Doplňuji:
To že jsou někteří paraziti, není důvod chovat se stejně. Já věřím na boží mlýny, a také na to, že se zákony změní a oni nedostanou nic.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
postcd

Platit daně ?

ano i ne. neplatit daně a využívat záchrannou službu, hasiče, policie, právní zástupce, sociální dávky, používat silnice… když mě odvážela záchranka, byl to docela pocit vděčnosti že existují

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Platit daně ?

Platit daně je normální. Parazitovat ( a to myslím i politiky co kradou) není normální. Když mateřský kmen zahyne, zahynou i paraziti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Platit daně ?

Doplňuji:
Ten, kdo pracuje na černo, okrádá svou rodinu, sám sebe i stát.
Navíc mu hrozí pokuta od 10.000 do 100.000 Kč.

Nemluvě o tom, že od „zaměstnavatele“ nedostane „peníze, které si s ním dohodl“.
Nemá-li práce právní podklad (pracovní smlouvu, DPČ nebo DPP), není způsob,
jak se „dohodnutých peněz“ domoci. A není málo zaměstnavatelů, kteří toho využijí
a za odvedenou nezaplatí nic.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Platit daně ?

Oni by na tebe dříve či později přišli a skončila bys někde pod mostem. Průměrná délka dožití bezdomovce je cca půl roku. To je lepší dožít v poctivé práci k nějakému důchodu a mít něco, co se jmenuje dobré svědomí. Nemusíme být všichni darebáci a lumpové.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Platit daně ?

Placení daní i dodržování všech ostatních zákonů a předpisů (i když často hloupých) považuji za samozřejmost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Neplatit daně ?

Já už jsem tu nedávno taky polemizoval :)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-ma-nevyhody-platba-zamestnanci-bokem#discussion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Josef 2000

Platit daně ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek