bolak

Není k tomu potřeba souhlas, když o nás chce někdo shromažďovat informace a pak to rozeslílat ostatním lidem?

Já jen, že tu koluje jistý dokument, ve kterém se nachází posbírané informace o spoustě z vás, včetně vašeho vzdělání a zaměstnání. Má to asi sedm stránek, tak by mě zajímalo, jestli jste dal někdo souhlas k tomu aby o vás byly zveřejněny takovéhle infromace. Nejsem si jistej, jestli ho tu můžu zveřejnit, abyste věděli o co jde, ale většina už o tom stejně asi ví, že něco takového existuje, jen je mi divný, že vás to vůbec neznepokojuje.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, souhlas je potřeba pokud se jedná o osobní údaje. A to třeba vzdělání a zaměstnání je. Takže takový dokument porušuje zákon . Třeba jsou tzam jen údaje, lidí kteří to schválili. Nebo snad ne ?
Doplňuji:
Shromažďování a tvoření takovýchto výpisů ,misolně pčipomíná praktiky neblaze proslulé StB

Další odpovědi
hanulka11

Myslím, že je to pěkná sviňárna od toho co to rozesílá a ještě si myslí jak je světovej.
Doplňuji:
ano sbírá info a zveřejňuje ,ale už nemaže odpovědi jak sám zveřejnil

briketka10

sem s ním ať těm lidem můžem napráskat !!

souhlas nikomu a k ničemu nedám basta fidli !!
není na to zákon..
Doplňuji:
přímo mě to s++e !!

manon

Já už včera zírala s otevřenou pusou. Čekám vysvětlení…nep­řichází.
Doplňuji:
Očekávám rozhořčené reakce od těch, kteří tak přísně dbají toho, jaký obraz mají Odpovědi.cz – zda jsou některé otázky podle kodexu, mažou přání o Vánocích, protože nemá otazník, chtějí bojkotovat některé uživatele, protože prý jejich chování kazí obraz poradny…

TOTO – sbírání osobních dat uživatelů a jejich poskytnutí dalším osobám – kazí obraz poradny.

mosoj

Tak Bohemica od tebo to sedí !!! To snad ani nemůže být pravda !!

anonym

To jde mimo mne, ale zvědavost mi nedá, abych takové informace neshlédl, tedy pokud vůbec existují.

anonym

Ke mně se ještě nic nedokutálelo, ani po mně nikdo žádné informace o mně nebo jiných nedyndal. Před časem se tu jeden uživatel o něco podobného pokusil. Shromáždil informace o jiné uživatelce za delší časové období a použil je v nějaké „pseudo otázce“. Nechala jsem ji smazat a autora jsem o tom nformovala i se svým zdůvodněním. Takové „otázky“ nemají na Odpovědích co dělat. Pokud někdo během doby něco ze svého soukromí v rámci Odpovědí zveřejní, je to jeho věc, ale pokud někdo informace shromáždí a uvede jako celek, není to už v pořádku. Zvláště když v uvedeném příkladu se jednalo zrovna o uživatelku, která je aktivní víceméně „pouze“ v diskuzích. Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že všechno, co se netu sdělí, je téměř veřejná záležitost a tak to, co si nepřeji aby druzí věděli (šířili ap.), to nepíšu. Ovšem proč by se mě někdo měl ptát na můj souhlas s uveřejnění nějakých informací? Pokud je mi známo, jsme tu všichni anonymně pod nickem a veškeré informace mohou být pouze zbožné sny a přání , které umožňuje virtualita. Může a nemusí být pravda nic z toho, co o sobě tady prozradíme.

Damiana

Pokud by to byla konkrétní jména, tak je to jistě protizákonné. Ale tohle?
No nevím. Kdysi se tu (docela s nadhledem) řešilo to, jak je tohle virtuální svět, že jen blázen by mohl brát něco vážně (z toho, co tu o sobě někdo tvrdí) a někde se tím dokonce ohánět. Myslím, že jsi to byl i ty, kdo psal, že by bylo „dobré“ vytasit se kdesi s tím, že: To ale říkal Mosoj na odpovědích…
Proto bych „listině“, která obsahuje pouze soubor vymyšlených nicků (a domnělých – nejen – „pracovních“ výsledků) nepřikládala takový význam. Každý se nějak baví.:-)
(Ale je na každém, kam až ve zveřejňování svých osobních údajů na internetu zajde. Na to pozor. Jakmile o sobě někdo prozradí víc, než „by měl“, je jasné, že se najde (vždycky) někde někdo, kdo toho nějak zneužije. Bohužel.)

Illines

Zasnu!!!!!!!!!Do p.....e,to nema nic ten dotycny,lepsiho na praci????

terry

Mně by to znepokojovalo, kdybych o tom věděla. Takže se znepokojuju až teď ☹.

anonym

Podle všeho jde o cca půl roku starý seznam vícenásobných profilů o 9 položkách s nicneříkajícími anonymními nicky veřejně uvedenými na portálu, na nějž se svého času ptal barbakan a poté i Drap a briketka.
Nešvar dvojitých profilů byl u mnoha veřejn ým tajemstvím a kdekoliv jinde na netu podobné účty automaticky zablokují.
Ostatně podobné nešvary už několik let monitoruje i speciální portál Exotopedie, kde jsou uvedeni právě i někteří uživatelé Odpovědí, jako serveru, kde admin evidentně selhává.
Takže jakýsi nemotorný pokus o Silvestrovský hoax, a podněcování senzacechtivého stádního reflexu?
Pár mailů bylo určeno s viditelným označením výhradně adresátům, mezi nimiž tazatel nebyl, takže se nabízí otázka, kdo zneužívá a překrucuje cizí maily a rozesílá (tedy koluje)?
Tudíž neměla znít otázka, zda má dotyčný souhlas odesilatelů, než jej začal bez jejich vědomí přeposílat?
Pokud je otázka vložena v rubrice Právo, tak malé opáčko deformovaných poj­mů:

  1. Osobní údaje mohou mít jen fyzické osoby, což anonymní nicky (obzvláště vícenásobné) nemají. Veškeré dění spadá do kompetence provozovatele s výjimlou kolizí se zákonem (rasismus, propagace extrémismu apod.)
  2. Kdežto na privátní maily se už zákon vztahuje a ten zjevně porušuje sám tazatel ve snaze zamaskovat vlastní podvody a v duchu okřídleného „Zloděj kříčí, chyťte zloděje“

Nakonec Bohemica příípadně demaskovala praktiky bulváru s náznaky, manipulacemi s torzy faktů a pomluvami.
Nedávná kauza s dudu (v diskuzi), otevřeně komentuje, co tu kdekdo časem o sobě uvádí a pak, jako by to chtěl dementovat, když se unáhlil nebo si vyloženě protiřečí. Kdo takto propadá virtuálnímu světu, mívá dle sociologů ubohý reálný život.
V původní příloze (tu prefabrikovanou jsem neviděl), jsou veškeré údaje z veřejného webu a není tam jediné reálné jméno.
A malá poznámka, tvar mailu např. „Pepek Vyskoč@…“ ani zdaleka nemusí mít nic společného s reálným jménem, tam si každý může napsat cokoliv a pokud jej uvede do profilu, sám tím dává souhlas se zveřejněním.
Takže resumé – tazatel tu mystifikuje s nepravdami a pojmy, čímž si sám naběhl, neb sám patří mezi recidivisty a provinilce.
(Privátní mail není zveřejnění ani kolování, a považuje-li někdo dvojité profily za podezřelé informace, tak jedině pro jejich nositele, protože odkrývají jejich podvod).
P.S. Stejně tak sám prohlašoval, že si kopíruje veškeré příspěvky, jakožto i jistý nick začínající na „S“ a řada dalších.
Podle dikce to vypadá, že oslovuješ jen spolupachatele dvojitých profilů, protože ukradený „údajný dokument“ se jiných netýká.
Staré rčení, že pro pravdu se lidé zlobí,se zde doplňuje o další dodatek, že kvůli ní i lžou.

briketka10

jste hnusní co kydáte špínu na ostatní !
nemám chuť se s váma bavit je to ostuda !
říká vám něco slovo slušnost ??

briketka10

Damiano a řekni mi, když všude píšu a jednám popravdě,
jak se mám zachovat ? mám na sebe nechat pořád plivat ?
no to snad ne ? s nějakými názory nemohu nemůžu souhlasit
a taky nesouhlasím, všechny informace informace o NÁS by
měly zůstat tam, kde byly doteď a nevyplouvat na povrch !
myslím, že by s mým názorem souhlasilo více uživatelů zde..

Damiana

Jediné řešení je vybírat si s kým si píšeš a nebýt tak otevřená k cizím lidem. Nečte to tu jeden člověk, ale – dejme tomu – říká se, že asi patnáct tisíc (to jsou jen ti registrovaní). V žádném případě ono chování neobhajuji, ale to, že do nikoho nevidíš, to je snad jasné.

briketka10

to se ti řekne, mě mrzí, že vznikl ten dokument ani
nevím, jestli se ti dostal do rukou o mě tam toho moc
není, ale vlastně o nikom taky ne, mě spíš štve tady ta
diskuze víš, jak se tu všichni hádají, a že by ty soukromé
info z pošty neměly vyjít na povrch, je to příliš já bych
se k tomu nesnížila a člověku, kterého by se to týkalo
bych moc ublížila to je můj názor ta osoba se ani trochu
nestydí ??

Damiana

Jak vidíš, tak ne.

Damiana

Souhlasím s racionálním přístupem Bohemicy. Co se tu proboha řeší za blbosti? Vytvořila se jistá virtuální komunita, která už žije vlastním životem. To, že někdo v ní hledá víc a možná mu i supluje soukromí je sice průšvih, ale není to neobvyklé. Stejně jako to, že se uživatelé „paktují“ i soukromou cestou – a pak zákonitě, jako v každém „širším“ vztahu vznikají nesváry a rozpory. Málokdo ctí soukromí, málokdo umí zachovat svěřené informace nebo tajemství, které mu druhý o sobě (někdy i mimoděk) prozradí. Možná je pro někoho hodně lákavé, potají a někomu za zády to dotyčnému nějak natřít – také nic neobvyklého…Stačí ale, aby pak v oficiální odpovědi zde na webu napsal něco trochu jiného, než v soukromé poště – a už se to na něj vytáhne přímo:Hele, ale mě si psal, že…
Nebo se mu nebude líbit, že se začne „kamarádit“ s někým jiným. Je to podlé, nízké, ale musí se s tím počítat. Člověk by řekl, že když v těchto „banalitách“ zde „odborně“ radíme jiným, sami se jimi alespoň budeme řídit. V reálu si lidi většinou vybíráme obezřetněji, tady si píše skoro každý s každým. Pokud si nenastaví sám své vlastní mantinely a nerozmyslí si opravdu dobře, co o sobě (komu?) napíše, je to pak jen jeho problém. A proč se kvůli tomu dohadovat. Chápu, podstata je, že tu někdo o někom shromažďuje a sděluje informace. No a co? Tak se o dotyčném kolektorovi alespoň „ví“, co „dělá“. Pokud nenajde odezvu a nikoho to nezajímá, vezmu to jako podivné hobby, smažu a jedu dál. Probírat donekonečna to nebudu. Také vím o tom, že tu kdysi byly více „přátelštější“ vazby. Jenže – jak už to ve vztazích bývá, situace se rapidně mění s každou „nepohodlnou“ slabikou i v partnerství, natož v takovéto velké komunitě. Urážky, vzájemné napadání a sprostota – to sem nepatří (a ostatně nikam). Ale ty táhnoucí se, věčné žabomyší spory už jsou jen k smíchu.
Osobně sem chodím (stále ještě) pro zábavu, odreagování se. Občas si přečtu zajímavou radu, snažím se někomu rychle poradit, když ho něco trápí. Seriózní server to není ani náhodou, spíš poradna a výměna názorů a zkušeností, ale proč ne. Jen by se to nemělo soukromě tolik papat…

manon

Všem, kteří by se snažili toto jednání bagatelizovat, omlouvat…:
Chcete říct, že je důležité, jakou úroveň mají Odpovědi.cz pro konání, jakého jsme tady svědkem? Že se tak děje proto, že jsou na úrovni „bulváru“ nebo chatu? Myslíte, že by se to samé nedělo, kdyby si Odpovědi mohly hrát na nesmírně odbornou poradnu? Zatím mi to přijde spíš nesmírně odporné než odborné a jsem přesvědčená, že to samé by se dělo za jakýchkoliv okolností. Jen si vzpomeňme, že jedna z prvních věcí, se kterou se tady člověk setká po vstupu, jsou různé nevinně vyhlížející žádosti o emailovou adresu, telefonní číslo a pod. – není liž pravda? Je TOTO hlavní účel Odpovědi.cz? Začínám si myslet, že ano a že tvůrce toho dokumnetu je hlavním pracovníkem pověřeným tímto úkolem.

anonym

Dr., proc si tyhle slozky vedete ? a pak si davejte pozor, komu tyhle veci posilate . jako senzaci.. i ke me se posta dostala … stejne jako info z vasich udajnych srazu ve dvou .., jen upresnim, ze vitr vane z vasich rad … ne od an., boh., nebo bolaka .., aby jste je nepodeziral zbytecne … sice obklikou , ale i to se ke me vcera dostalo ..

  • iv-

briketka10

směju se a kopíruju si otázky z toho TOP SECRET☺
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nikdo-nereaguje-na-mou-zadost-o-zruseni-uctu
další
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uz-se-pestujou-zuby#discussion

led

briketka10
konečne viem, o kom to bolo v TOP SECRET, čo som dostala. No ale, čo tým chcel básník povedať? Že dodržuje hygienické pravidlá a je čistý? Možno, ale morálne určite nie je čistý – takéto veci robia PODVRAŤÁCI, nech sa tvária akokoľvek čestne.

briketka10

led – ale taky už nepoužíváš ten profil jako já
nechápu tedy z jakého důvodu jsi tam uvedena

anonym

briketko a ja taky..! :) jako kdybych tu -iv-jeste pouzivala!! onmastesti, ze mam rada psy a blazny …
! :) ale ze mlci, co? jako u Barbakana ! on zase ceka, az nas to prejde !! :) -iv-

annas

Já dokument nedostala, ale přece zneužívám vnitřní poštu, takže informace se šíří. 🙂

Iv, měla jste pravdu, že na Kerberus nelze zapomenout. Jako obvykle vše vytržené z kontextu:-))

Přece pocit neomylnosti vede dotyčného cestou, na jejímž konci je stále větší a větší omyl…

Drap

Je to zkrátka svinstvo, že se tím vůbec někdo zaobírá. V dokumenti ivedl i několik svých přívrženců s popisem nepodložených odborností aby dokumetu dodal na pravdivosti a autentičnosti. Myslím, že každý si o takovém jednání udělá obrázek sám. Na druhou stranu musím potvrdit, že informace o mé osobě jsou v dokumentu vyjímečně pravdivé. Žádné jsem tam totiž nenašel. Jen se mohu dohadovat, co všechno by byl schopen vymyslet.

briketka10

co se tam píše už se dávno nezakládá
na pravdě nevím, kde to ten dotyčný vzal,
admini vše odstranili a já pododýkám, že
používám aktivně jeden profil briketka10

měl by se rozhlédnout po ostatních !!
co třeba ReHu a terry
a kdyby se ten co to tvrdí stavěl na hlavu
tak mu nic nepomůže je to pokrytec a lže !!

kapka

Já osobně nechápu, že takový člověk ještě nedostal BAN. Už jsem tu docela dlouho a zažila jsem tu nespočet štěkaček. Kvůli banalitám, i kvůli závažnějším věcem. I tenkrát mi to vadilo, chci sem chodit za dobrou náladou, ne se smutkem, ano, jestli něco cítím, tak je to smutek. Vždycky tu byly spory, i dva rozumní lidé se mohou dostat do křížku, vím o tom své. Ale taky se dokáží udobřit a vzájemně se respektovat. Protože to prostě jsou lidé, kteří ve skutečnosti netouží dělat druhým zle.
Co se tu ale děje teď, to jsem tady ještě nezažila. Je tu jeden člověk, který to zle dělat lidem chce a udělá pro to cokoli. Snad ho to těší, nabíjí novou vnitřní energií. Překračuje při tom ale všechny meze slušnosti.
Ono ani tak nejde o to, zda jsou nějaké informace aktuální nebo ne, jde o ten princip, že to vůbec dělá, s jakou důkladností to dělá a s jakým cílem. Zveřejňuje důvěrné informace, staví si to svoje pucle, jak píše Bolak a z toho mrazí.
Jak říkám, už tu bylo tolik šarvátek, neměla jsem je ráda, ale dnes se mi po nich tak trochu stýská, protože byly svým způsobem nevinné. Teď to tu připomíná praktiky STB a z toho jde strach.
Nevím čím jsem si to zasloužila, ale jsem jedna z těch, kteří ten kompromitující dopis dostali. Možná má ten dotyčný pocit, že mě to zajímá. Ale nezajímá. Už jednou mi nabízel, že mi napíše „pravdu“ o jednom uživateli zde a ví dobře, že jsem to rázně odmítla. Myslím, že to pochopil, protože nic neposlal.
Udělám si na lidi tady s dovolením názor sama.
A ještě něco, to Vaše dílko není nic moc, nejste zas tak dobrý detektiv, jak si myslíte, vlastně je to hodně slabý. A máte to takový přeplácaný, moc barevný, no hrůza, nedodělaný nebo nevim. Moc nahuštěný ty právnický formulky, kdo to jako má číst? Hodnotím tak 20%.

hanulka11

Já jen mohu říct, že mě celý meil pěkně naštval a nevím proč zrovna já byl vybrána ,,abych takové věci održela .Chtěla bych znát důvod podle jakého klíče si vybral lidi, které zveřejní a lidi kterým to zaslal. Asi jsem ho naštvala, že jsem mu napsala , že takové věci mne nezajímají- už nereagoval . A navíc můj mejl nevím kde vzal.....
Je to podrazák ,to mi nikdo nevymluví i kdyby se ho 1000× zastával.

led

Riešila som to odpoveďou, že zjavne mail mi bol „omylom“ zaslaný miesto správneho adresáta, ktorý tam bol uvedený svojim menom, nie nickom. A potom som použila „skartovačku“.

kapka

hanulko díky, že jste se ozvala a řekla k tomu svůj názor. Měli by to udělat všichni, kdo ten dopis dostali a mají trochu morálky a dobré vůle v těle. Nebo ať řeknou, že se jim to líbí a že mu fandí a že by si přáli víc takových dopisů. Ať víme na čem jsme.

bolak

Bohemica, Damiana: říkáte nicky, jenže u některých jsou vedle přezdívky uvedený i emailové adresy, který jsou ve fromátu JMENO_PRIJMENI@…

jinak chápu že každej může lhát a tím že tady o sobě dotyčnej něco vykvákal, vyjádřil to že mu nevadí aby si to lidi přečetli, ale nikdo asi nepočítal s tím že ty jednotlivý kousky informací bude někdo skládat dohromady jako puzzle :)

anonym

Jediná věcná odpověď je od Damiany. Ostatní odpovědi jsou buď mylné (Drap) nebo reakce těch, kterých se „to“ týká a hlavně těch, kterých se „to“ netýká a Mosoj neodpověděl vůbec, jen prská mimo žánr. Když jsem psala svou odpověď nevěděla jsem, o jaký kolující „dokument“ se jedná, protože v tom, který ty zřejmě myslíš, nevidím žádné porušení zákonu o ochraně osobních údajů. Asi to není zrovna „košer“, ale jak dobře víme, takoví už někteří zdejší uživatelé jsou nebo byli. A nejenom ten jeden, o kterém se tady neustále jedná. O fungování Odpovědí máme prostě každý jiné představy a každý si je prosazuje po svém, protože nám k tomu dává prostor nezájem majitele Odpovědí. Já se snažím být objektivní a hodnotím znalosti, případně zvídavost a humor jednotlivých nicků . Naštěstí je tady stále ještě několik nicků, které stojí za to abych sem chodila se poučit nebo pobavit. Co se děje mimo tento server se snažím oddělovat (na rozdíl od některých). Nenechám si otrávit někým život a to ani ten virtuální!!! A k tomu skládání informací jako puzzle si dovolím vložit „otázku“, kterou jsem nechala smazat. Protože byla mnou smazána a jak jsem uvedla, oznámila jsem to ihned autorovi, tak se mezi námi ve vnitřní poště odehrála tato diskuze: PŘIJATÉ ZPRÁVY
RE: starý, avšak nezkušený
Od : duduKomu: BohemicaPřed: 42 dnySmazat

Já si příspěvek zavčas okopřil a ať ho čtu ze všech stran, žádnou špatnost či zlý úmysl v něm nevidím: Nedávno zde proběhla tvrdá kritika a bouřlivá diskuze nad těmi, kteří si krátí chvíli využitím dostupných informací a sestavením charakteristik na některé výrazné osobnosti zdejších stránek. Přes riziko, že zakrátko budu kamenován, dovoluji si předvést něco z toho co jsem zde vyčetl např. o paní -iv-: – je to žena věkem se blížící padesátce, má nadváhu, asi nebude krasavice, má základní vzdělání a velmi podnikatelského ducha, dva dobře vychované a dnes již dospělé syny, ten starší má okolo 24 roků a ve firmě ji občas úspěšně zastupuje., dotyčná žije bez manžela někde na západ od Plzně, často pracovně nebo i soukromně pobývá v Německu. Nejspíše vlastní nebo má majoritu v prosperující firmě z oblasti sociálních služeb – asi tak něco jako úklidové práce všeho druhu. Velmi ráda cestuje za poznáním, dříve individuálně a nyní díky ziskům z podnikání přes kvalitní cestovní kanceláře. Je to „mazaná baba“, ale doma bych ji asi nechtěl. Paní -iv- se omlouvám, že mnou byla využita k této ukázce, ale uvítám pokud na tuto „předváděčku“ alespoň slůvkem v dobrém, či zlém zareaguje. Tento text neuvádím proto, abych zde předváděl bystrého ducha, nýbrž jako pokus Vám prezentovat jaké množství informací zde každý z nás často nevědomky dává k dispozi.

anonym

Bohemicko, ja ale take dudu odpovedela …, ze me tim pobavil .. vidite, jak jsme kazdy jina … jina … me tohle vubec nevadi, protoze dudu to napsal sem .. nam vsem .. a jen to , co jsem napsala ja .. , i kdyz to samozrejm eje trochu zkreslene …, ale je mi to milejsi a pripada mi to i vtipnejsi …, nez potaji doma stradat stb slozky .. ( i ja se v nich mimochodem nachazim – mam 2 profily ) :) .. tak zatim . -iv- a -iv- II. :)
moje jedna z odpovedi dudu byla :

  • iv-II.

no, tak to radsi nechame jak to je ! :))

Dudu, nevim kdo Vam ..a jak odpovidal , ale jeste ( aby jste mel opravdu ciste svedomi ) , a muzete poslat vsem , i Adminum … :
jestli jste to puvodne napsal, tak jak pisete , tak to nebylo zadne zverejneni ze soukrome posty , ( ani jsme si spolu nikdy nic nepsali ) .., ale bylo to jen takove " okopirovani " toho, co jsem sama JA o sobe na odpovedi napsala.
Za to se preci nemuze nikdo na Vas zlobit. !

jeste k tomu, ze jsem oskliva a tlusta … , …tak to jsem si trochu vymyslela, protoze je to jeste mnohem, ale mnohem horsi ! :(

  • iv-

anonym

  • iv-II. on to dudu myslel dobře, ale proč zrovna vy byste měla ta „vyvolená“, o které ten elaborát vypracoval. Přeci nemůžete strhnout veškerou pozornost dudu jen na sebe! Mluví za mě závist :)) Ale vážně, my dvě asi víme, co můžeme a v jaké formě o sobě utrousit a to co pustíme ať si žije svým netovým životem, ne? Osttně jen my víme, jestli je to pravda, skutečnost nebo všechno jinak. Ne každý to tak ale má a na to chtěl asi dudu upozornit a varovat. Někdy si na Odpovědích připadám jak na besídce zvláštní školy, ale s chybějícím humorem. Vy jste ovšem světlá vyjímka a příklad všem, co to tady nebo sebe berou moc vážně. Kdyby měl každý svůj skutečný život nad ten virtuální, bylo by líp.

anonym

Boh., mozna si dudu vybral me, protoze prave vedel, ze ja to " unesu " .. na takove veci ja se nenasi…ram. ! :) vas tu mam za spravedlivou, nenechate si vymyt mozek nasim obvodakem .. , jako si ho nechala vymyt …ehm, ehm … , jen me casto seeerete s tim jejich kodexem .. ! :) trochu se uvolnete , vtipna byt dokazete , kdyz chcete …
:p
ja jsem v Oberstdorfu na skocich , tak vypinam a vecer se juknu … -iv-

bolak

Já si tu diskuzi pamatuju, ale taky si pamatuju jinou, kde Dr. uvedl u několika lidí jejich zaměstnání a o pár měsíců později v jiný otázce zase něco okolo rodinnýho prostředí dalších několika jiných uživatelů, což mě tehdy jaksi zaskočilo. Uvádí tolik věcí u tolika lidí, až je to prostě zarážející, a nejsou to jenom informace tady z odpovědí. O barbakanovi tu jednou psal, ve které oblasti bydlí, že i barbakan se divil, jak to může vědět. A o těch informacích o jeho zdravotním stavu ani nemluvím, to se doteď nevyřešilo a pak ještě něco o jeho rodinným tajemství… Jak on může vědět o rodinným tajemství kohokoli z nás? To máme věřit, že se to dozvěděl čirou náhodou, že mu tyhlencty informace prostě padaj sami z nebe do klína?

A srandovní na tom taky je, že když sem na tohle jeho jednání několikrát reagoval tím, že si nejspíš o nás někde dělá i výpisky, označil mě za lháře a pomlouvače :)

A věřím tomu, že to co je v tom dokumentu, je jen malá část toho co o nás nastřádal, že toho má někde podstatně víc a mnohem intimnějšího charakteru, ale to už by si nejspíš nedovolil nikomu poslat, protože by to vypadalo vyloženě nemocně. Několikrát tu psal o stalkingu, já to slovo do tý doby neznal, ale mám pocit že už taknějak začínám chápat jeho význam.

anonym

V mnohém máš pravdu. Je to opět tak, jak píše Damiana. Setkáváme se s tím dnes a denně, že si lidé málo chrání své soukromí a pak se diví když se o sobě někde něco dočtou. Nedělám si iluze, že je Dr. jediný, kdo se umí pohybovat po netu a sečíst si 1+1. Pokud někdo má čas, energii (a snad i diagnózu) shromažďovat u jednotlivých nicků nějaké informace, je to sice poněkud nevšední koníček, ale do jeho sbírky kuriozit příspívají z valné části sami místní uživatelé (dost často i někdo z jejich okruhu) I ke mně se dostalo několik „nevyžádaných informací“. Pokud si s někým píšu mimo Odpovědi, tedy na nějaký mail a potom se mi v poště objeví mnohonásobně přeposílaný řetězový mail, nechtěně obdržím mailové adresy i těch, se kterými jsme si tyto kontakty nevyměnili. A naopak, jeden můj mailový kontakt koluje také. Pokud někdo podniká, jsou jeho skutečné údaje snadno dostupné. To je asi tak k tomu, jak padají informace samy do klína. Jak s nimi kdo nakládá je už jiná káva . Je třeba si uvědomit, že Odpovědi už nejsou dávno „poradna“, ale v podstatě bulvár a bulvár je samostatná disciplína, kterou bych nazvala procházkou bahnem. Nejčtenější deník ve skutečném světě je bulvár a pracuje se skutečnými jmény, fotografiemi , údaji a občas poněkud pozmění události . Přesto případné soudy jen málokdy „celebrity“ vyhrají a to se nesoudí o neoprávněném zneužití soukromých údajů, ale většinou kvůli pomluvám nebo poškození dobrého jména. Odpovědi jsou komunita založena na virtuálních informacích a kdo tomu přikládá větší nebo skutečný význam, tomu ten virtuální svět poněkud přerostl přes hlavu.

briketka10

ruším kontakty, je to odporný!!
Vám dudu dávám za pravdu !!

dudu

Bohemico mluvíte zde jako kniha a proti vašim názorům nemám nic zásadního.
Jen dvě připomínky:

  • nějak Vám vůbec nevadí, že jste zde bez mého souhlasu zveřejnila náš dialog vedený interní poštou a byť není obsahově nijak významný, hrubě jste narušila základní zásady diskretnosti,
  • rozdáváte zde moudra o riziku zneužití osobních dat atd., a přitom ve své podstatě čerpáte a kradete myšlenky z mého přípěvku, když předtím jste mě, coby duchovního otce vydatně pokydala mrvou. Není to od Vás pokrytecké?

anonym

dudu, tím, že jsem zveřejnila tvou „otázku“, kterou jsi sám vyvěsil pro cca 20tis.potenci­onálních uživatelů a dalších ? Vzpamatuj se! A jaká že osobní data máš na mysli? Vlastní myšlenku? Tak si jí nech patentovat, třeba k ní časem přidáš další.

dudu

Nemusím nic přidávat. Sama jsi se vykreslila až až. A tuším, že nejen já jen tiše zírám…

led

dudu,(zverejnený dialog)
Bohemica má žiaľ pravdu. ak sa niečo na internete zverejní, napríklad v tomto prípade vaša otázka, už sa to nestráca. Aj keby ste to koľkokrát vymazal, napríklad len taký malý vyhľadávač Google, sociálna sieť Facebook a ďalšie si to hneď ukladajú do svojich databáz, odkiaľ potom pri vyhľadávaní informáciu vyťahujú.

  • skúste si napríklad z vášhu počítača pozrieť v Googli históriu vašej komunikácii na internete, koľko rokov dozadu tam nájdete, kde všade ste boli na internete.

anonym

dudu, tím, že jsem zveřejnila tvou „otázku“, kterou jsi sám vyvěsil pro cca 20tis.potenci­onálních uživatelů a dalších ? Vzpamatuj se! A jaká že osobní data máš na mysli? Vlastní myšlenku? Tak si jí nech patentovat, třeba k ní časem přidáš další.

Damiana

S něčím takovým musíš na veřejnosti počítat (bohužel) vždycky. Ta anonymita je právě to, co někoho přitahuje nejvíc. A věřit tomu, že všichni v nějaké virtuální komunitě budou féroví a kamarádi – to může jen naivní člověk. A také na to zákonitě doplatí. Máš pravdu – jména, to je špatné (ale zase je to „jen“ tím, že dotyčný má takhle špatně „postavený“ email, který dal k dobru). Ještě bych pochopila (setkala jsem se s jinými podivnostmi), kdyby to bylo pro „vlastní potřebu“, ale rozesílat to lidem veřejně? To znamená snad jen touhu po uznání.

bolak

Drap: no to nevím nevím, včera jsem to pár lidem o kterých se seznam zmiňuje poslal, a byli docela udivený :)

Drap

To já jsem byl po obdržení také udiven, i když jsem to svým způsobem i předpokládal a už i dříve se o tom zmínil. Bylo zkrátka až zarážející, jaké informace a detaily o soukromí druhých tady jistý člověk má.

anonym

Smím poprosit o ten seznam?

bolak

už sem ti ho poslal na email :)

anonym

Já jen, že jsem nic nedostal.To bude asi tím, že neznáš mou eadresu.