Kepler

Není Alzheimerova choroba vlastně osvobozující?

Jeden si nepamatuje, co vlastně řekl a nebylo to nic proti ničemu, vyspal se s se svou starou královnou, o které ani neví kde bydlí. Přijde domů zrychtovaný jako pruský důstojník a svou šavli hodí rovnou na manželku mezi futrama. Poslední věc, co si uvědomí je: jéžíši, horší už bude jen fronta.

Nejlepší odpověď
led

Človek trpiaci touto chorobou v pokročilom štádiu si ju už neuvedomuje a žije vo svojom uzavretom svete, ale ten pomaly postupujúci počiatočný stav strácania orientácie, pamäti, je pre neho deprimujúci. Vážený Lev Nikolajevič, viem, že som niečo chcela Dostojevskému Keplerovi napísať o tomto príbehu vašej Vojny a mieru… Je vyslobodenie pre človeka, keď stratí myslenie? Ľudia okolo takého postihnutého niekedy prejavujú svoje živočíšne pudy posmechom, či ľutovaním, iní snahou pomôcť.

Další odpovědi
briketka10

Jak pro koho 😁

autacek

Myslím, že není.