SnowFox

nenavidim rodice

d.den mam zle rodice porad me nuti posilovat a sportovat rvou po me a delaji mi naschvaly.. muzu byt jen chvilku na pocitaci a pc je to co mam zivota nejradsi..hrat mmo hry..neustale mam zaracha. tata s mamou porad melou ze to neni realita .. jako bych to nevedel.. mysli si jak jsou nej a pry se jednou z pc zblaznim azabiju je rikali..jsou to blazni co mam delat? 6let se mi nechce cekat do 18 at muzu byt na pc..
Doplňuji:
omlouvam se ze tam nejsou hacky a carky protoze pisu z psp..Vim ze pc neni vse ale rodice porad rvou ze si mam cist a kdyz si ctu pokemony a naruta tak zas blbe kecy..denne se divaji na 1000 a 1 noc ..

Nejlepší odpověď
annas

Bylo by správné vyslechnout i tvé rodiče. Proč chtějí, abys omezil pobyt u počítače, abys sportoval atd. jaké naschvály ti dělají?

To co uvádíš, je jen tvůj pohled na skutečnost. Pravda bude zřejmě někde uprostřed …

Domnívám se, že slovo nenávidět je příliš silné jen kvůli tomu, že zřejmě nechceš dodržovat jistá pravidla. I v rodině přece platí jistá dohoda … Nelíbí se ti jejich jednání … Zkus se zamyslet i nad sebou …

Měl bys svůj čas rozdělit mezi zábavu a povinnosti …

Další odpovědi
led

Na rozdiel od PC hrdinov, človek má len jeden život. Počítač má príliš krátku životnosť (asi 5rokov), ty by si určite chcel žiť dlhšie. Tak ako počítač potrebuje k svojmu životu energiu (elektrinu), udržiavať hadware a aktualizovať software, tak isto aj tvoje telo porebuje údržbu. Buď rád, že máš takých dobrých servisákov, ktorí sa snažia uchovať tvoj hardware (telo) a software (vedomosti) na úrovni. Mal by si im byť vďačný za bezplatnú údržbu tvojho profilu.
Čítanie a učenie je veľmi dôležité, ako chceš pracovať s počítačom bez znalostí. Chceš byť ako ten počítač, ktorý sám od seba neprežije, bez príkazu nespraví nič?
Uč sa, čítaj (nielen Pokemonov) rozširuj si svoje znalosti.
Športuj, chodievaj na vzduch, udržuj si svoje hardware na úrovni, lebo časom nebudeš mať silu ani stlačiť klávesy.
PS.
Snaž sa opatrne manipuľovať so slovami…
slovo nenávidím, je veľmi nebezpečné.

megahit

Zkus se s nimi domluvit na nějakém kompromisu. Je pravda, že pokud u PC trávíš půl dne, tak můžou být naštvaní, protože si mimo jiné kazíš zdraví a PC kamarády nenahradí.
Můžeš se s nimi zkusit domluvit na jiných zájmových kroužcích krom posilování-najdi si co by tě bavilo.

Kdyby sis chtěl o všem popovídat, můžeš zavolat třeba na Linku bezpečí-je nonstop a zdarma. Telefon je: 116 111

Zdroj: www.linkabezpeci.cz

Terča 321

Jsi hloupý rodina je to nejduležitější na světě :) a né žádnej pitomej počítač měl by ses nad sebou zamyslet a né je vinit druhé !

Toruk

Soulasím s Megahit: pokud máš pocit, že ten problém je moc velký a že ho sám nezvládneš, obrať se na odbornou pomoc, třeba linku důvěry pro děti.

Pro Led: sohlasím, že by měl být opatrný na slova a nepoužívat „nenávidím rodiče“- to deformuje mysl člověka. Na druhou stranu nepodsouval bych mladému postoj „Buď rád, že máš takých dobrých servisákov“- třeba dobří nejsou… někteří rodiče se k dětem chovají nepřátelsky.

arygnoc

pc není celý život.
ale na druhé straně máš pravdu.
na druhé straně jim vysvětli, že i jejich orientace je trošku úlet.

led

ad Toruk:
podľa Snowfoxoho vlastného vyjadrenia, sú to normálni rodičia, ktorí práve naopak chcú zabrániť „zblbnutiu“ svojho syna. Mám dosť skúsenosti s takýmito deťmi. Takže nepovažujem to „podsunutie“ za nesprávne, možno spôsob môjho vyjadrenia sa vám zdá trochu netradičný, ale osvedčil sa mi.