arygnoc

Nenastal čas pro výrobce a distributory potravin dotovat od státu benzín (naftu)?

Jinak zdraží i potraviny, které (prý) zůstanou v 10% DPH.

Nejlepší odpověď
Drap

Ten čas zřejmě nastal již dávno. Bohužel, nedá se očekávat, že tato vláda by byla schopna udělat něco pro občany. Potraviny nezůstanou v 10% sazbě , to se bude týkat jen několika málo základních druhů. Takže výsledek bude takový, že potraviny zvýší svou cenu nejen z důvodů zvýšení DEPH, ale i vlivem nárustu ceny pohoných hmot, energií a dalších věcí.