Jiří Bohumil

Nemyslíte, že nakonec ve volbách A.B. vyhrál?

  1. Bude opoziční poslanec s imunitou. O plat premiéra mu nejde, to není jeho problém, má celkem dost.
  2. ANO bude mít největší mandát ze všech samostatných stran.
  3. Nebude se už na něj vztahovat LEX Babiš, takže Agrofert bude moci čerpat dotace, včetně těch z EU.

Nevztahuje se na poslance, pouze na členy vlády. A toto PS nezmění, to by postihlo asi více poslanců.
4. EU již nebude mít možnost napadat ČR za neoprávněně čerpaných dotací. Proč? -Totéž jako v bodě 3.
5. Podle přístupu dřívější opozice – bude moci vše kritizovat a za nic neponese odpovědnost.
6. Nebude muset řešit případné problémy s „koronáčem“ a nařízeními k němu vztaženými.
7. Bude si pohodlně „válet šunky“ v poslanecké sněmovně, pokud se bude vůbec zúčastňovat jako mnoho jiných poslanců.
No, zkrátka, pokud jej nebude „trápit“ to, že nebude mít hromadu práce, odpovědnosti a problémů, tak to vyhrál.:-)

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nesouhlasím (a proč?)

Nevyhrál, protože prostě nevyhrál, ve volbách skončil druhý, i když těsně. Většinu se mu nepodaří složit, takže ani sestavit vládu (být u vlády, být jejím předsedou, mít část výkonné moci, je něco jiného, než být v opozici).
Jde o moc, o úřad atd. Opozice je o ničem… Funguje jen, aby kritizovala, ale sama neznamená a nemůže nic. Jen jsi vyjmenoval pár „výhod“ opozice a pár Babišových výhod (z nichž některé ho netrápily ani jako premiéra), to se nerovná tomu, že Babiš vyhrál nebo že na tom bude líp. V podstatě říkáš, že opozice je lepší, než vláda a že Babišovi bude v opozici líp (líp mu být možná i může, každopádně to není, co chtěl… samozřejmě nevyhrál). Ve volbách jde stranám, ale hlavně předákům o vládu a post předsedy vlády, protože to je v parl. republice top. Výkonná moc je nejdůležitější, na to se můžeš zeptat, kteréhokoli politika.
Babiš a ANO prohráli.

Ale bude moct za rok a půl kandidovat na prezidenta, když bude chtít (jedny dveře se zavřou…).

Další odpovědi
aliendrone

Nesouhlasím (a proč?)

Moc je prostě MOC, tomu snad rozumí téměř každý. Moc je LEPŠÍ než peníze, jakkoliv oboje spolu velmi úzce souvisí. Prachy primárně umožňují si věci koupit, zato moc je umí USKUTEČNIT.

Fakt, že přišel o nejvyšší koryto a potažmo nebude rozhodovat o tom DŮLEŽITÉM (přidělování státních zakázek aj., tedy komu nasypat a komu ne) spolu s vlivem na chod státního aparátu (především policie a soudy) se NEDÁ vyložit jinak, než jako těžká porážka. Chápu, že z tvého osobního pohledu se to může jevit jinak (viz tvé důvody v dotazu), ale musíš pochopit, že „tvůj svět“ je ÚPLNĚ JINÝ, než „Andrejův svět“. ;) :)

Drap

Jiná odpověď.

Já bych to tak jednoznačně neviděl. Vše má své výhody a nevýhody, Záleží na tom, z kterého úhlu pohledu se na tyto věci díváme a co přesně hodnotíme. Myslím, že A.B. to chápe jako prohru, i když má nejvíce křesel ve sněmovně. I se zbytkem opozice nebude mít dost hlasů, aby cokoli blokovali. Další věcí je, že nebude moci dokončit věci které začal. Lze předpokládat, že hodně věcí se otočí o 180 stupňů, než zamýšlel Babiš a jeho vláda. On je svým způsobem vorkoholik, takže nějaké leháro ve sněmovně nebere jako něco pozitivního.

paul1

Jiná odpověď.

Uvidíme jak se to nakonec vyvrbí. Mám ale nějaké nedobré tušení.

dudu

Je to tak.

Avšak opět doplatil na šarádu, kterou na ně zosnovala, tentokrát už před volbami opozice. V krajských volbách bylo Ano vyšachováno až po nich. Parta hic se holedbá, že zvítězila vůle po změně, avšak z více než pěti milionů voličů obdržela hlas pouze od 2,3 milionu. A to je teprve začátek.

plebs

Jiná odpověď.

A. Babiš zbohatl jako ostatní miliardáři na zákonech které vytvořilo modré a růžové ptactvo i když na hraně zákonů, modré ptactvo za kousky po velkém sametu co předvedlo by mělo dopadnout jako růžovky.

GM

Je to tak.

JežíšKristus

Nesouhlasím (a proč?)

Jste naprosto mimo. Babiš šel do politiky, aby ovládal stát. K čemu mu je opozice? Agrofert si bral dotace určené pro střední a malé podniky, to se nyní na ministerstvech změní (prý na MMR má jít Bartoš). Poslanecké imunity může být velice snadno zbaven. Využíval finanční správu k ničení konkurence.
Prostě si už nemůže jet šméčka, prohrál na celé čáře.

aliendrone

Disraeli>>> OJ! Ty jsi optimista, že dáváš Zemanovi tolik času. ;) :D :D

Disraeli

No tak víš co, nikdy nevíš. Beru to jako aktuálně stanovený termín prez. voleb.
Premiér je stále Babiš, ještě by po Zemanovi převzal pravomoci (jejich část) a pak nepustil drženou moc :D

Disraeli

Vyhrál tím, že prohrál…? to asi ne. Některé ty benefity z toho Babiš mít bude/může, ale na úkor výhry (víc benefitů, moci,…).

Disraeli

o *post (spíš, než o úřad).