bolak

Nemyslíte, že by šlo jednoduše odnaučit lidi kouřit, kdyby se každý rok v cigaretách o 1 % snižovalo množství nikotinu?

Prostě postupně by bylo povolený nižší a nižší množství (možná by se to ani těm lidem nemuselo říkat) množství nikotinu v cigaretě, ale vždy jen o krapet, aby si toho sotva všimli, až by jednou cigarety obsahovaly v podstatě 00nic nikotinu?

A jsou někde statistiky počet kuřáků v ČR a ve světě od roku XY po současnost?
--

No o tom právě mluvím, že obsah nikotinu klesá a nikomu to nevadí, kouří dál, ale možná kouří zhruba stejný počet (jak jsou zvyklí) a ani si toho nevšimli. A pokud by ten obsah nikotinu klesal takhle cíleně dál do budoucna, tak i kdyby kouřili větší a větší počet, tak ono by je to možná samo přestalo bavit, to „kuřáctví“, když by (řekněme za nějakých 370 let) museli vykouřit 40 cigaret, aby do sebe dostali ten obsah nikotinu z dnešní 1 cigarety.

Odpovědi
marci1

Jsem sice nekuřačka, ale myslím si, že by kuřáci kouřili více. Kuřák buď kouří, nebo se se rozhodne, že přestane. Jiné řešení asi není. 🙂

"Kuřáctví v celém světě
Na celém světě kouří až 1,3 miliardy lidí. Zároveň každoročně umírá 4 800 000 na následky kouření. V praxi to znamená, že každou hodinu zemře kvůli své závislosti na nikotinu 560 lidí, za den pak 13 400 lidí, ale jejich počet se neustále zvyšuje.
Více než tři čtvrtiny kuřáků navíc žijí v zemích s nižším či středním HDP. Lidé s nízkými příjmy si rovněž rizika kouření uvědomují méně. Naopak počty kuřáků v bohatých zemích za posledních 20 let klesají.

Úmrtí na následky kouření
Je prokázáno, že každou cigaretou si zkracujeme život až o 5 minut. Ročně umírá kvůli svému kuřáctví až 4 800 00 lidí, přičemž za celé 20. století umřela na následky kouření celá miliarda lidí, což je v porovnání s 2. světovou válkou několikanásobek. Na následky své závislosti zemře každý druhý kuřák.

Prognóza
Pokud bude počet kuřáků konstantně narůstat jako v poslední době, zemře na kuřáctví v roce 2020 10 milionů lidí.

Kuřáctví v ČR
V ČR kouří zhruba 2 300 000 lidí, z hlediska populace starší 18 let to je 26 %. Zbylé kuřáky tvoří děti a mladiství. Tito lidé vykouří ročně 21 miliard cigaret, za což obdrží stát spotřební daň ve výši 45 miliard a DPH 4−5 miliard. Daň z jedné cigarety byla v roce 2012 2, 1 Kč."
http://www.anam­neza.cz/Statis­tiky-koureni/clanek/78

Kepler

Nemyslím. Obsah nikotinu není důvodem ke kouření. Mnohem větší vliv má oblbnutí hlavy vdechování oxidu uhelnatého a zvyk. Zkoušel jsem kouřit e-cigarety s obsahem nikotinu a po týdnu jsem výrobek vrátil, bylo to o ničem. Že v opravdické cigaretě není žádný nikotin, toho bych si asi vůbec nevšiml. Tak jako tak už mnoho let obsah nikotinu v cigaretách klesá a kuřákům to nevadí.

zjentek

Prodalo a vykuřilo by se více cigaret, už dneska kuřák blafne krabku za tři hodiny v hospodě a nic! Zmrzlý je jak hovno, prakticky je s partičkou furt venku před vchodem a sem tam si svorně odskočí dovnitř ke stolu „srknout“.

Asi by se kuřilo non-stop, při tomto modelu.

anonym

Zřejmě by to šlo. Naráží to však na to že kuřáci se jsou schopni odnaučit kouření jen pokud o to sami stojí, nemá příliš smysl vést je za ručičku většinou to má opačný účinek a vzepřou se tomu.