Nemyslíte, že je Trumpův výrok k letadlové lodi USS Gerald Ford za 12,9 miliardy dolarů (288 miliard korun) namyšlený?

Trump ji okomentoval na ceremoniálu: „Tato loď je pro ostatní hlavně odstrašení, díky kterému nemusíme bojovat. Loď je rovněž zárukou toho, že když na boj dojde, tak to vždy skončí tak, že vyhrajeme, vyhrajeme, vyhrajeme. Nikdy neprohrajeme,“ řekl Trump. Dodal, že v bitvě Amerika nestojí o střet, ale o jasnou vojenskou převahu. „Požadujeme vítězství a totální vítězství mít budeme, věřte mi,“ řekl.

Více zde: http://video.in­fo.cz/svet/toh­le-je-nova-chlouba-americkeho-namornictva-vzkaz-o-vytlaku-100-tisic-tun-chvalil-ji-trump-13300.html

Obrázek zdroj: https://pixaba­y.com/cs/uveden%C3%AD-do-provozu-ob%C5%99ad-gerald-r-2536302/

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to zcela v souladu s Trumpovým heslem „Make America Great Again“, Jeho emocionální projev měl pozvednout sebevědomí Američanů. Ale s opravdovým významem této neskutečné lodi to není až tak horké, je to především odstrašující síla. Je snadno zjistitelná a zranitelná jako každá jiná loď. Jak snadno lze přijít o čtyři letadlové během několika hodin, zjistili Japonci v bitvě u Midway. A to bylo před více než 70ti lety! Proto mají USA takových lodí (tuším) 11 a plánují další.

Další odpovědi
dubraro

Je to výrok jednak k vojákům, který má posílit jejich bojového ducha, jednak k možným nepřátelům, které má přesvědčit, že bojovat nemá smysl.
Z tohoto pohledu mi nepřipadá nijak nepřiměřený.