Nemůžu se nadechnout zhluboka

Již druhý týden se u mne vyskytuje problém s dýcháním. Nadechnu se pořádně zhluboka při zívání, následně pak zvedávání žaludku. Pokaždé, když chci odbrknout, zvedne se do trubic snězené jídlo. A ještě k tomu vykašlávání hlen. Mám vprostřed mezi prsama jako by něco pálivého, u žaludku nebo u plíc, nedovedu si představit, odkud pochází právě tento problém. Jako by něco tlačilo. Přemýšlím, jestli je to způsobené stresem, častým sezením v kanceláři a to chodím pravidelně na fitness každý druhý – třetí den.

Co s tím?

Nejlepší odpověď
marci1

Navštivte lékaře. Mohlo by se jednat o gastroezofageální reflux, to je zpětný tok žaludečních šťáv ze žaludku do jícnu. Zde dochází k dráždění sliznice jícnu.

Další odpovědi
anonym

Zajdi si k doktorovi (tady to ´nevyřešíme´) – může jít třeba o reflux, což při neléčení může časem znamenat značný problém.

edeltrudak

Ahoj mněl jsem podobný problém.Byl sem u doktora a pomohl mi tímže řekl že mněl vypít každý den v jednom týdnu alespoň 1,5 l vody s citrónem.Za pokus to stojí;-).

Hamon

Navštívit doktora. Voda s citronem sice asi není nic, co by mohlo ublížit, ale že máš stejné příznaky, to neznamená, že je stejná příčina.

postcd

jídlo do trubice a vykašlávání hlenu – aby ses nezadusil, radši to řekni paní doktorce aby ti poradila co a jak. je dobře že děláš pravidelně fitness. jak se stravuješ.. Ten hlen musí mít nějaký původ.. zkus jísti více zdravě, méně pečiva, mléčných výrobků, více pít čistou vodu a nebo bylinný čaj, více syrové celé zeleniny. Méně sladkého.

Andre5000

A co jako myslíš, že ti na tuto otázku normálně uvažující člověk asi odpoví?