Matthew

Nemůžu pořád zkousknout, proč se Nagyová vyslovuje Naďová ??? :)

V čem vězí ta výslovnost ? Kdo poradí ? :)

Doplňuji:
Rychle, stručně. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
Bedy

To je příjmení maďarského původu, tak se tak vyslovuje.
Doplňuji:
Není zač. 🙂

Další odpovědi
quentos

Bedy má pravdu. Srovnejme např. se slovem magyar (maďarsky maďarština, Maďar), které se vyslovuje přesně jako jeho český ekvivalent – [maďar].

iceT

Jméno Petera Nagyho(slovenský zpěvák)se také vyslovuje Naď.

mojitek

Nagyová(Naďová) = překlad do češtiny je „Velká“

mosoj

Fakt velkej problém.

Matthew

Nedalo mi to spát :) a víte proč ? Protože toho jsou teď celé noviny, televizní zprávy, rádio atd. A když už jsem to celý den v autě poslouchal, Naďová sem a Naďová tam a pak viděl v televizi Nagyová tak mi to prostě nedalo se zeptat :) Pokud máte problém s otázkou, tak jsi ji příště ani neotvírejte a nekomentujte :) Fakt „velkej“ problém ? :)

led

Pre niektorých to je problém,
niektorým to je zasa jedno.

led

v maďarčine -gy- je naše -ď-