Lgee

Nemusel by dostat doživotní trest?

V zákoně se píše ze za vraždu nelze udělit doživotí lze pouze pokud zabije 2 a vice lidí a další body, je tam rozmezí 20–25 let nebo tak nějak případně výjimečný trest ale co kdyby ten člověk zabil 100 lidí a ty soudci by byly neuskuteční sadisti tak by mu mohly dát dolní sazbu i když jde o tolik vražd a lidí?

Odpovědi
Edison

Rozmezí určuje zákon, konkrétní výši v rámci zákona soud.

Drap

Teoreticky by to bylo snad i možné. Vzhledem k tvé otázce by ho soudily pouze ženy, a tak je to téměř nemyslitelné. A i soudci mají své předpisy a doporučení kterými se musí řídit a rozsudek řádně obhájit.

Rokio

I za vraždu jednoho člověka lze udělit doživotí. Mluvím například o brutální vraždě nebo vraždě s mnoha jinými přitěžujícími okolnostmi.

Za vraždu v nepříčetnosti může být nařízena zabezpečovací detence, pokud se pachatel dříve dopustil násilné trestné činnosti (nebo jinak trestného činu násilného charakteru).

Dochy

Rokio: Detence není trest… Detence je jen prostá ochrana společnosti.

Rokio

Dochy: Já vím, ale je to určitá újma pachateli. Jedná se o státní donucení.