Tancmi

Nemožnost instalace Win XP

Zdaravím,
Při instalaci WIN xp, tj. při formátování disku, mi děcko koplo do kabelu a vypojilo PC. Bohužel při druhém pokusu o instalaci Win XP se mi zobrazuje hláška: CHYBA PŘI NAČÍTÁNÍ OPERAČNÍHO SYSTÉMU.
Nemohu nabootovat z CD.
Provedl jsem tyto zkoušky :

1. V biosu vidím HDD i DVDromku tak jak mají být HDD = Prim. Master,
DVDromka = Sec. master.
2. Restnul jsem jumper u baterie.
3. V biosu jsem nastavil OPTIMAL LOAD DEFAULT.
A Bohužel jsem s ničím nepochodil.¨
Díky za každou radu.

Odpovědi
anonym

V BIOSu si zkontroluj pořadí disků při bootu, CD/DVD musí být před HD – nebo má nemožnost nabootovat z CD jiný důvod??
😉
Po bootu z instalačního CD udělej instalaci úplně znovu (neprováděj opravu).

badisko

Hm… je tam napul …:D Vyzkousej si otestovat Hardware …treba timto … Ubuntu http://www.ubun­tu.cz/ stahni a vypal jej …pak spust LiveCD …pokud Live CD pobezi tak ..prejdi ke kroku 2 a Ubuntu cele nainstaluj …po uplne instalaci znova nainstaluj Windows XP ..... nekdy se proste XP pri instalaci seknou a nic stim neudelas …ale takto se to da vetsinou obejit nebot ..Ubuntu neni Windows …:D take je moznost ze ti odesel HDD…
Doplňuji:
Tak vyzkousej Bootovat z flash disku … budto muzes predelat Windows na flash disk .. zde je nato program … bootable-USB-win Xp-vista-7.. http://sdrv.ms/1gc3cmW nebo muzes na flash disk predelat ubuntu (linux) zde je zase program Unebootin a Universal instaler (je to zabaleno ve formatu 7-zip).. http://sdrv.ms/1gc3qKY tady mas navod na vytvoreni bootUSB pro Ubuntu … http://wiki.u­buntu.cz/insta­lace/z_flash_d­isku pro vindows je to prakticky totozne … bude treba povolit Bootovani z flash Disku v BIOSu .. za predpokladu ze to tvuj PC podporuje …

JájsemRaibek

Pročítal jsem si odpovědi a ještě mě napadla jedna věc. Nevím cice co máš za pc, ale snad. Zkus nainstalovat win 98. Ty se však neinstalují z CD, ale nejdřív musíš zavést z diskety. máš-li disketovou mechaniku, zaváděcí disketu a cd s win 98 nainstaluj je a pak dej instalovat xp.

Tancmi

Bohužel ani Linux nefachčí, další nápady?

Tancmi

Biosu nastavené bootování mám. Stále nic. Nevím z jakého důvodu nemohu nabootovat, ale zřejmě je problém v zavaděči, při formátování hdd se mi to přerušilo a zřejmě porušilo zavaděč. Pokusím se s tím linuxem. Dám vědět

anonym

Jestliže máš BootAble CD, žádný další „zavaděč“ nepotřebuješ (resp. ta případná část OS, která je už na HD se nedostane ´ke slovu´).
Takže si zkontroluj to CD (zkus jiné – třeba nějaké LiveCD nebo jinou instalačku) – zkus z něj nabootovat v jiném počítači (jen nobootovat, instalátor nespouštěj 😉 ).
Pokud je CD v pořádku, zkus zda ti vůbec CD mechanika čte (zkontroluj její připojení, příp. – pokud máš, zkus jinou).