klarkaxs

Poradíte, jak vyřešit špatné usínání či nespavost?

Nemůžu spát
Usínám i několik hodin a v noci se probouzim chtěla bych zkusit nějaký bylinky nebo prášky na podporu spánku jestli by ste mi mohli poradit jaké máte zkušenosti nějaký rady a tak moc by mi to pomohlo. A od kolika let prodávají léky v lékárnách děkuji moc:-)

Je mi 17

Původní neotázka
Nemohu usnout

Nejlepší odpověď
bolak

Téda ty nějak rychle rosteš… v červenci ti bylo ještě 14 a v únoru je ti už 17. 🙂

Nojo, voni v televizi říkali že doba jde dopředu.

Další odpovědi
gecco

Na léky se vykašli.
Udělej si čaj z meduňky a třezalky (bylinky běžně koupíš – lepší je ale nasbírat si je sama) nebo zkus teplé mléko s medem…
😉

dubraro

Tři piva.
Pro začátek.
Já jich mám už teď pět a furt čumím na sklo…

Kepler

Nejspíš máš nějaký problém s okolím, možná jiný. Taky se občas budím, třeba ve 4 ráno, dám si mátový čaj a něco dobrého, kouknu na net a odpoutám zlé myšlenky a zase spím jako dudek. Plnější žaludek na mně působí jako uspávadlo. Léky bych nedoporučoval, zvyšuje se tolerance (potřeba stále se zvyšujících se dávek) a je tady riziko závislosti.

redy

Silná rostlinná směs, pro dobrou noc je, Hypnox, usnadňuje usínání, pomáhá udržovat normální kvalitu spánku.
Jestli to pomůže? Mně ne. 🙂

Alesh

Chybí dost podstatný údaj a to je tvůj věk. Dále by bylo dobré napsat, zda nemáš nějaké zdravotní problémy, fyzické i psychické.

Tak předně, v žádném případě žádné prášky!!! To si akorát vypěstuješ závislost. Co se bylinek týče, pak je to dobrá varianta, neboť není návyková, je několik bylin, které mají zklidňující účinek a tou je třeba meduňka. Jinak se dělají i mixy bylin, čaje se pak jmenují nějak jako „Spánek“ nebo „Zdravý spánek“, tyhle se často prodávají i v supermarketech.
Sice tě neznám, ale řekl bych že je to to v tvém případě kombinace stresu, věku a nedostatku fyzické únavy. Děláš nějaký sport? Unavíš se za den fyzicky? Máš pohyb na čerstvém vzduchu? Další věc, která je dobrá, a člověk se to musí naučit, je neřešit to. Pokud nemůžu usnout, nenervuju se z toho, rozsvítím lampičku, čtu si nebo se nějak zabavím a až to na mě přijde, tak to přijde. Co se mi může stát? Že se nevyspím? Tak se nevyspím, no, na to se přeci neumírá. 😉 Druhej den budu koženej a co má bejt, neřeším to.
Já jsem míval taky, jako mladej kluk, podobný problém. Mně na to pomáhalo řádné „vyluftování“, prostě jsem musel jít každý den alespoň tak na hodinku ven, vzal jsem si kolo a jezdil jsem nahodile po vesnici. Pak jsem spal normálně, pokud jsem se na to ale ten den vyprdnul, tak jsem měl problém, nemohl jsem usnout, budil jsem se. Ale i to mi s věkem odeznělo. No, chce to trochu pozkoumat, určitě není dobré se tím nějak užírat, ten „klíč“ najdeš, chce to jen klidnou hlavu a trochu snahy ho najít. Já bych z toho vědu nedělal… 😉

Hlada

Vykašli se na bylinky a prášky. Jakmile si na něco takového zvykneš, budeš muset dávky zvyšovat a už bez toho neusneš.
Kup si raději dvě sady tužkových akumulátorů. Teď je mají v Lidlu v akci. Po druhém orgasmu budeš spát jak batole.

nyjono

Málo údajů.
Neznáme tvůj denní režim ani zdravotní stav ani psychické rozpoložení.

marci1

Pár hodin před spánkem vypni PC, mobil, uvař si třeba meduňkový čaj. V pokoji si vyvětrej, zatáhni žaluzie, rolety, nebo závěsy. Musí tam být ticho, tma a kyslík. 🙂

marci1

Pánové, tazatelce je 15 let. 🙂

marci1

Tedy údajně. Ve své otázce uvádí 17. 🙂

gecco

Dubraro – já si dávám červené – ale to Klárce asi nemůžeme doporučovat…
😉

dubraro

Pivo by teoreticky mělo být účinnější, chmel je uklidňující, bývá i v čajích nebo kapkách na spaní (spolu s meduňkou a třezalkou).
Ve vyšším věku stejně už zabírá jenom rána do palice…

gecco

Jo – pivo je lepší – já píšu o současné realitě..
😉

nyjono

A ještě lepší teplý pivo. Třeba se sirupem, jako to pijí v Polsku 🙂

dubraro

Takmer som sa pogrcal…

gecco

nyjono – až ma otriaslo…
😉

Kepler

Tak to prrr. Mně stejnou službu udělá i Bloody Mary. A usínám bez bolesti, šťastný a veselý. A jak mě to zdravotně a celkově spravuje – to by jeden nevěřil. Zkuste to!