Awe

Nemohu si vzpomenout na stránku ohledně PC

2 roky zpět jsem měl uloženou jednu webovou stránku,kde si člověk mohl poskládat PC z různych komponentů a zároveň mu ukázalo zda-li je daný hardware kompatibilní.Firma mu PC poté složila a zaslala.Neznáte někdo tuto nebo podobnou webovou stránku kde si PC mohu poskládat?Bohužel jí nemůžu ani vygooglit :)

Odpovědi
bolak

Neznám stránku, ale když si vybereš základní desku, tak ve specifikacích produktu je vždycky napsáno co to podporuje. A pokud se nevyznáš ani v tom, tak těžko můžeš vybírat nějaký komponenty. Nehledě na to, že i když to bude kompatibilní, tak si můžeš sestavit naprostou sračku, ve srovnáním s tím co by ti složil někdo kdo tomu opravdu rozumí za nesrovnatelně nižší cenu. Ono je totiž kompatibilní a KOMPATIBILNÍ, a to že to do sebe mechanicky pasuje ještě neznamená že z toho vymáčkneš výkon odpovídající parametrům jednotlivých částí.

Já bych doporučoval aby sis buď vybral nějakou už ověřenou sestavu, a nebo se zeptal třeba na živě.cz nebo na nějaký jiný odborný poradně zabývající se pécéčkama a nechal si od nich poradit. Ale pokud si nedáš říct, tak si to můžeš naskládat halabala klidně sám, vono je to totiž fuk co si vybereš, protože firma která ti to bude skládat určitě nebude rvát procesor do jiný patice a 100% to před odesláním ještě zdarma otestuje, takže když bude nějakej problém nebo vybereš nějakou hovadinu která do toho nepude, tak ti daj vědět mailem a pravděpodobně ti i doporučej náhradu. ;)