Bawinka999

Nemohu přijít jak mam napsat tyto věty a prosím opravte mi chyby.

Rád by ses podíval do muzea .
Hrál bys sis s bratrem .
Přál by sis nové kolo .
Vrátil by ses včas .

Nejlepší odpověď
annas

Rád by ses … Hrál by sis … Přál by sis,,,
Vrátil by ses …

Poznámka: U pomocného slovesa být se v minulém čase tvar 2. os. jed. čísla „jsi“ nahrazuje pouhým -s, které se spojuje s osobním zvratným zájmenem. Stejně i v podmiňovacím způsobu užíváme stažené ses, sis – nikoli by jsi se, kdyby jsi se, aby jsi se.