Avatar uživatele
anonym

Nemohu najít otázku, kde je?

Zprávy – ve věku 85 let dnes zemřel psychiatr Miroslav Plzák.

Popis otázky:
Stál u zrodu Linky důvěry, založil manželské poradny, radil s humorem mnoha generacím, hrál i ve filmu …

Některé Plzákovy výroky zlidověly. Například je mu přisuzováno autorství rady určené nevěrníkům a nevěrnicím: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat, a když se na to přijde, zase zatloukat.“
K jeho nejznámějším teoriím a základním kamenům partnerství patří pravidlo tří „S“ – soucit, stesk a starost (strach).
Za největší rozvraceče vztahů naopak považoval žárlivost společně s výčitkami, osočováním a výhrůžkami.

Měl pravdu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 4911 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Chechrapsinde, vložila jsem ji já, ale smazala, protože na ni nikdo nereagoval. Těší mě, že jste si toho všiml.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Těžko říct. Pokud vím, tak byl několikrát rozvedený a pokud bych chtěla radu na udržení manželství, tak pravděpodobně od někoho, komu to doma klape.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, některé výroky opravdu zlidověly.
Nechápu titulek kde je otázka.
Já si této zprávy všimnul už ráno, ale na odpovědi jsem ji nedával.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alexandra

Samozřejmě,že měl pravdu a velkou.Kdyby se jeho radami všichni řídili,tak by určitě ubylo rozvodů.Zkuste si přečíst nějakou jeho knížku.A tím zatloukáním to myslel taky dobře.Nikdy netvrdil,aby se manželé podváděli,ale když už se to stane,tak proč tomu druhému ubližovat přiznáním.To pomůže komu?Tomu hříšníkovi,který si myslí,že se mu odpustí?
Není lepší nevědět,než trpět?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Přišlo to majlem od „hlídače“. Chtěl jsem se kouknout… No nic.

před 4911 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek