relux

Nemocný táta

Zdravím uživatelé, kteří si právě toto čtou. Potřebuju pomoc, mám nemocného tátu, který je závislý na opiátech od bolesti hlavy, jelikož má cystu, často to přehání a už si s ním s mamkou nevíme rady. V noci nespí, někdy se postaví doprostřed obýváku a začne se houpat ze strany na stranu.. Nedávno mamka volala jeho doktorce, která mu předepisuje léky a řekla ji ať zmenší dávky, zmenšila a je to ještě horší. Mamka pracuje od rána do večera a když příjde domů je doma kravál, i když není doma, i tak je kravál. Je nějaká možnost dát tátu na psychinu aspoň na 2–3 měsíce bez jeho souhlasu? Máme strach, že příjdeme o zdraví jeho i naše, kromě toho máme podezření, že bere i jiné návykové látky. Odepište prosím, děkuji za každou odpověď.

Nejlepší odpověď
badisko

Vis to neni po pravni strance tak jednoduche …spise bych te odkazal zde ..http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ …pokud nebude chtit jit sam tak ho tam tezko dotlacite …

Další odpovědi
Damiana

Hospitalizaci musí nařídit lékař. Ale pokud otec svým chováním souvisejícím s jeho nemocí ohrožuje sám sebe a dokonce i vás, řešit by se to jistě mělo. Líbí se mi názor a citlivý přístup kolegy Reezo, ale bohužel, v případě závislého člověka se musí postupovat případ od případu. Také bych byla pro to, vytvořit přátelské prostředí – ale musíš si uvědomit, že doma on v klidu své drogy užívá, takže tak snadno to nepůjde. Evidentně ho také moc pod kontrolou nemáte, protože si nejste jisti, jestli toho nebere víc – ale závislí lidé jsou velmi vynalézaví, to chápu. Hospitalizace na psychiatrii je pořád o jisté medikaci – čert se vyhání ďáblem. Možná by pro něho bylo lepší ho nějak zaměstnat, vymyslet mu program, začít spolupracovat s nějakým sdružením, které má v programu péči o závislé lidi a jejich integraci zpět do společnosti. Rozumím tomu, že toho máte doma po krk, ale váš tatínek je nemocen a bude i na vás, jak se mu budete snažit pomoci a na jeho léčbě budete spolupracovat. Není to snadné, ale není to nemožné. Důležité je najít pozitivní motivaci. Doporučuji tobě i mamince konzulataci u psychologa, protože právě on by vám měl doporučit místa a předat kontakty na centra pomoci – a předat další, konkrétní rady. Přeji ti, ať se Vám to povede.:-)

Drap

Na psychiatrii jedině přes lékaře.

Reezo

zavření na psychyatrii je špatné řešení podle mě. podle mého názoru je potřeba pochopit proč to ten člověk dělá za jakým účelem, poté až to zjistíte můžete hledat další řešení… hlavní je řešit to v klidu, protože chceme co nejupřímější odpovědi. každá závislost se musí nejdříve pochopit, může to dělat i třeba z prostého důvodu, který ale neznáte… přestávání s drogou může vyvolávat agresi a pro samotného uživatele je to boj v jeho hlavě. doporučil bych návštěvu psychologa nebo psychyatra, který může pomoci řešit tuto situaci. také dost záleží i na tom, jak s ním jednáte a tak… lidská psychyka je složitá a i maličkosti můžou vše zničit.
abych to tedy schrnul, můžete to řešit sami nebo vyhledat odbornou pomoc.