Ivoman

Nemocenská – první 3 dny

Nemůžu nikde dohledat v paragrafech, kde bych našel jasně napsaný, jestli jsou první 3 dny nemoci počítány jako pracovní nebo kalendářní. Když onemocním v pátek tak dostanu od pondělka už normální nemoceskou a přijdu jen o pátek nebo jsou první 3 dny nemoci brány jako pracovní a nedostanu zaplaceno v pátek, v pondělí a v úterý ???
Doplňuji:
Starší otázky jsem procházel. Týkají se ale jen specifických dotazů.

Nejlepší odpověď
kropitko

Za první tři dny pracovní neschopnosti, které měly být pro zaměstnance původně pracovními, náhrada mzdy nepřísluší.
Chápu tak, že pá,po,út vám zaměstnavatel platit nebude, bude vám platit až od středy.

Zdroj: http://wiki.ak­tualne.centrum­.cz/finance/ne­mocenska-pracovni-neschopnost-2012-neschopenka/

Další odpovědi
annas

Zkuste si projít starší odpovědi, třeba se dovíte víc.
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=nemocensk%C3%A1+za+­prvn%C3%AD+t%C5%99i+dny&­sa=Vyhledat