nemocenská

od září 09 marodím…přičemž mi k 31.09.09 skončil PP…teď mám možnost nastoupit do nového zaměstnání…ALE! když by se stalo..že v počátku mého prac.procesu opět omarodím…a třeba i ve zkuš.době…zaměs­tnavatel mě propustí…mám opět nárok na nemoc dávky?děkuji za odpověď :)

Odpovědi
standa

Nárok na nemocenské dávky budete mít i u nového zaměstnavatele… a pokud byste měl skončit např. ve zkušební době, tak vám zaměstnavatel nevyplatí ´náhradu´ za 4.-14.den nemoci, protože už nebudete v prac.poměru, ale od 15.dne budete dávky zase pobírat dál…