ENEMA

Nemocenská

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda mi budou vypláceny dávky nemocenské a popř.jaký úřad,když jsem vedena na úřadu práce,podporu v nezaměstnanosti již neberu a jsem v 8.týdnu rizikového těh.,takže práce neschopná.

Děkuji!

Eva

Odpovědi
standa

NEMOCENSKOU NEDOSTANETE

Protože již nepochybně uplynula 7 denní ochranná lhůta (po skončení vašeho posledního zaměstnání) a protože úřad práce (nebo-li stát) za vás během doby, kdy jste evdiována jako nezaměstnaná nemohl platil socilní pojištění a ani jste si jej určitě dobrovolně neplatila sama, tak NEPATŘÍTE mezi osoby, které by měly nátok na nemocenskou. Bohužel.

Musíte si počkat až na tu mateřskou, na kterou byste určitě měla ´dosáhnout´ protože nepochybně splňujete podmínku, že jste v uplynulých 2 letech byla alespoň 270 dní nemocensky pojištěna.

A jestli se vám to bude chtít číst, tak mrkněte na odkaz ve zdroji.

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/cs/7