simir7

Nemocenská.

Dobrý den.Má právo exekutor nahlížet do nemocenského lístku?Pokud budu nemocný a budu pobírat nemocenské dávky musím nahlásit svůj pobyt když jsem třeba bezdomovec a přespávám kde se dá.Děkuji za odpověd.Simir7.

Odpovědi
standa

  1. exekutor NEMÁ PRÁVO nahlížet do nemocenského lístku
  2. ta druhá otázka je čistě teoretická, protože s nějvětší pravděpodobností nebude ´bezdomovec´ pobírat nemocenské dávky…, a když už by je pobíral, tak lze nahlásit adresu na tzv. ohlašovně na obecních úřadech.

Každý bezdomovec má zaevidováno nějaké místo trvalého pobytu. Často se jedná o adresu jeho posledního bydliště ještě z doby, kdy měl kde bydlet. V mnoha případech se ale může jednat o adresu ohlašovny, v jejímž územním obvodu mu byl v souladu se zákonem trvalý pobyt úředně zrušen.