deniska2

Nemocenska

Dobrý den.V 3mesicni lhůtě jsem nastoupila na nemocenskou. V Te nemocenske jsem dostala výpověď. Jsem už na nemocenske pul roku.Jak dlouho mužů byt na nemocenske a kdy se mam jít nahlásit na úřad prace.

Odpovědi
Rokio

Ve zkušební lhůtě může dostat zaměstnanec výpověď ze kteréhokoliv důvodu, nebo i bez udání důvodu ze strany zaměstnavatele. To stejné platí pro zaměstnance.

Pokud jsi tak dlouho nemocná, proč si už dávno nepodala žádost o invalidní důchod? Být půl roku na neschopence není normální, i když to nemusí být tvoje chyba. Může to být projevem úrazu, nebo vážné nemoci.

Mc Merkurion

… nedostala jsi výpověď, poměr byl ukončen ve zkušební době …
… většinou se marodí do té doby, dokud není člověk zdráv, jestliže to nejni nějaký vykuk …
… podpůrčí doba, doba, po kterou se vyplácí nemocenská je 380 dní, ta může být prodloužena o 90 dní, a to i několikrát, na základě rozhodnutí posudkového lékaře, maximálně … no, a to už si přesně nepamatuju …

Mc Merkurion

@Rokio: … nepiš blbodti, bejt půl roku na neschopence je normální, asi nevíš, co jsou to záda nebo karpály, problémy s klouby atd.

Edison

Rokio, o ID se žádá po roce PN. A s tou výpovědí ve zkušební době bych si taky nebyl tak jistej, pokud je v PN.

Rokio

Edison: Beru na vědomí. Je ale velmi pravděpodobné, že Denisa bude stonat dále. Pokud bude nemocná ten rok, žádost o invalidní důchod by byla na místě.

Edison

To jsou ale jen dohady. Měl bys psát o situaci, která reálně existuje.