Jura Daniel

nemocenska…

Zdravim potreboval bych poradit s nemocenskymi listky,jsem na nemocenske od 28.12 a zamestnavateli jsem odevzdal pouze modrej listek az v novem roce,protože jsme meli vsichni dovolenou,a ten cervenej dil IV. se ma taky odevzdavat zamestnavateli??mys­lel jsem ze tento budu odevzdavat az budu koncit nemocenskou neschopnost,vadi to moc ze to odevzdam az zitra?? dnes je 11.1. 2012…jsme z toho v šoku a nevim co delat a jestli jsem to nejak nezkazil…
Doplňuji:
a jeste bych se chtel zeptat na toto:Při nemoci delší jak 14 kalend.dní + vždy ke konci měsíce (při trvání nemoci) je zaměstnanec povinen nechat si u lékaře vystavit průkaz o trvání pracovní neschopnosti, tj. „lístek na peníze“- podepsat a předat neprodleně zaměstnavateli

Nejlepší odpověď
beer

Jeden doklad odevzdáš, další je pro tebe a případnou kontrolu. Po ukončení neschopenky dostaneš ten, co odevzdáš zaměstanavateli. Lístek na peníze ti vydá koncem měsíce sestra (lékař), jinak bez něj budeš taky bez peněz. Nezapomeň jej podepsat!
Přesněji zde:
http://www.mzdo­vapraxe.cz/dis­kuse/vypis-prispevku/forumid-8421-prac-neschopnost-doklady/