georga

Nemoc trvající 1 rok

Může mne zaměstnavatel propustil po roční nemocenské a doposud nejsem schopna práce?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud nemoc trvá déle jak rok, většinou se to řeší invalidním důchodem. Pokud je naděje že se nemoc vyléčí do dalších tří měsíců posudková komise může trvání nemocenské prodloužit.
Každopádně platí že v době trvání nemocenské výpověď nemůžete dostat.
Pokud zůstanete doma bez požehnání lékařů nejedná se o nemocenskou a zaměstnavatel Vám může dát výpověď.
Na druhé straně se vžijte do kůže zaměstnavatele. Je pravděpodobné, že se Vás bude chtít zbavit a cestu si určitě najde.
Neznám ale okolnosti.

Další odpovědi
Nuk nuk

Pokud nemocenská stále trvá, zaměstnavatel by neměl mít právo Vás propustit. Může to ale udělat, jakmile Vaše nemocenská skončí.