bolak

Neměly by banky vytvořit nějakou alespoň trochu inteligentní ochranu?

http://www.no­vinky.cz/krimi/366261-dve-zeny-z-plzne-prisly-o-penize-z-uctu-nekdo-je-vybral-v-indonesii.html

Nebo to jako bance není nijak divné, že si paní Jiřina Potůčková vybírá 2.000 korun v českém obchodě Albert, a den na to si vybírá 60.000 někde v Indonésii?

Nechápu..

Nejlepší odpověď
gecco

Paní Potůčková mohla do Indonésie odcestovat – nebo se domníváš, že by to měla bance hlásit??? Nevíc – takovéto výběry probíhají přes nějaké clearingové centrum – české banky rozhodně nejsou ´on-line´ s bankomaty po celém světě…
😉
Spíš by měly být lépe vyřešeny bankomaty (aby nedovolovaly instalaci skimmeru apod.) a nebo mechanismus výběru (např. potvrzení přes další kanál – SMS…).

Další odpovědi
JájsemRaibek

A proč by to banky dělaly? Ony totiž chtějí, aby pak z těch lidí vytřískaly co nejvíc. Bankám totiž nejde o klienta jako takového.

Pepa25

Viz gecco … Navíc, proč myslíš, že takovou ochranu nemají … Jen situace, kdy to systémy chytí a zavolají ti „pane Vopršálku, vy jste platil před dvěma hodinami v Burkina Faso?“ logicky nejsou na novinkách.cz …

bolak

gecco: no, jasný, ale je to dost nepravděpodobný, a určitě by se to dalo nějak jednoduše ošetřit, tak takovýhle „nepravděpodobný“ výběr banka označí, a ověří ho telefonátem dotyčnému (a třeba dotazem na heslo), než peníze vydá..