Kepler

Neměli bychom se pokusit o rozšíření Visegrádské čtyřky?

Když se teď paktují frantíci s těmi němými, tak by to chtělo asi protiváhu uvnitř EU, ne? Byla by to jakási restaurace Rakouska-Uherska. Jak se zpívalo kdysi ve Slezsku (nedokonalá transkripce a parafráze): Měli jsme Álpy, měli jsme móře, teraz koupeme dupy v lavóře…

Nejlepší odpověď
aliendrone

Copak o to, KDYBY Visegrád k něčemu byl, nic proti. Ovšem podle mne je nám dobrý stejně, jako kdysi „Malá dohoda“ – s tím rozdílem, že tentokrát si kálíme do vlastního hnízda SAMI a ČR na tom má asi NEJVĚTŠÍ PODÍL! :(

Rakousko se ANI NÁHODOU nepřipojí k V4 – leda tak k říšsko-francké nobilitě.

Já se spíš divím, že jsou lidé překvapení z „Unie uvnitř Unie“, vždyť jde jen o politické dovršení/zastřešení již existujícío faktu vnitřního kolonialismu EU (kde západ prosperuje na úkor východních členů), kde jsou si sice všichni rovni, ale někteří jsou si „rovnější“. :D :D :D

Další odpovědi
klumprt

V4 měla více spolupracovat už před vstupem do EU. Měli jsme vyjednávat všichni společně a ne že se národní státy předháněly v tom, koho dřív vezmou. V ideálním případě jsme měli nejdřív udělat vlastní unii, která by následně jednala s EU jako rovný s rovným.
Ovšem stále ještě není pozdě. A rozšíření o Rakousko nebo třeba Slovinsko, proč ne?

xxx3

On je ale problém v tom, že tu není takřka žádný společný zájem (tedy kromě surrealistického boje proti „muslimské invazi“). Možná tak v tom, že nepřítel mého nepřítetele (samozřejmě Brusel) je mý přítelem. Osobně ale vidím daleko víc společných zájmů mezi námi a Německem než mezi maďarskou kleptokracií či polskou teokracií.

Jiří Bohumil

A to si myslíte, že by o nás Rakušáci měli zájem? Těžko. A k Jadranu, jako za RU, bychom se taky nedostali.To tak spíše Ukrajina. Ale o tu by zase neměla zájem Visegrad. 🙂

led

Višegrádska štvorka nie je uzavretá organizácia.

Kryšpín

Paměti F. Foche z roku 1928 mimo jiné uvádí, nebyla v Rakousku Uhersku radost občanů, že se rozpadá, ale že skončila válka, Anglie ani Francie neměla zájem aby nadále byl v Evropě silný konkurent Rakousko-Uhersko.
Tento Maršál po skončení války měl v úmyslu přejít Německo a co nejvíce jej vojensky zničit, měl názor, že v brzké době bude s Německem další problém. Vládnoucí šlechta mu to zakázala.

ivzez

To Rakousko by bodlo, hned by měl Visegrád větší váhu.

@Kevin1993 → mně taky.

anonym

Mě by se spíš více líbilo obnova československa. Teda jedině za předpokladu kdyby hrozilo že se jiný velmoci společně zpaktují.

Kepler

Líbí se mi to připojení Slovinska pro začátek. Aspoň kousek Jadranu by byl. A Rakousko? Nebojte se, že by do toho nešli, kdybychom slíbili Wien jako hlavní město. Neue Österreich!

aliendrone

Keplere>>> Pozor, kolonialismus NENÍ to samé co VNITŘNÍ KOLONIALISMUS, to zaprvé. A co se týká „stěhování na východ“, asi moc nesleduješ cvrkot, dnes se už dost lidí zamýšlí nad tím, že v budoucnosti se budeme stěhovat ještě s prosíkem tam, kam se kdysi posílalo za trest. NA SIBIŘ! Tedy přemýšlí nad tím alespoň ti, kteří nevidí multikulturní islámskou budoucnost Evropy v růžových barvách. ;) :D :D

Kepler

Jo, islám, to je jiná mísa. Jinak jsi mi vše potvrdil, co jsi psal a co jsem psal já. Nezapomeň, že jsi jen vetřelec a ještě k tomu z Prahy, kdežto já jsem z Valašského Království, pravděpodobně starší a tudíž moudřejší. A nepři se se mnou, jinak tě pošlu za Ural 🙂

aliendrone

Za Uralem už jsem byl! Dokonce i za ZILem, Kamazem, Tatrou i Vejtřaskou! A popravdě – nic z toho mne nenadchlo. ;) :D :D

Kepler

No teda, ty jsi asi fakt Vetřelec. Kam ty se ještě všude nenachomejtneš? A jaké jsou za Uralem baby?
Ale jestli nekecáš, tak začínám mít respekt. Stejně to své kouzelné zrcadlo jsi čórnul ve Lhase, nebo tak.

aliendrone

Babuchen? Škoda mluvit, žádá se mnou za Ural nechtěla, prý to není pořádná romantika. A přitom éto takája krasívaja mašína! https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ural-375D
No nejsou ty ženský DIVNÝ? ;) :D :D

Nicméně kouzelné zrcadlo za mnou přišlo SAMO! Hledalo lepšího páníčka, protože se mu nechtělo klamat (při odpovědi na notoricky známou otázku) a mělo oprávněný DŮVODNÝ STRACH, že pokud řekne pravdu, skončí to s ním MOC ŠPATNĚ! ;) :D :D

led

takája krasívaja mašína tiež má spotrebu 1liter na 1 kilometer ako deduško ZIL?

aliendrone

Náhodou… ;) :D :D Brigádně jsem jezdil se ZILem a můžu potvrdit, že za jediný měsíc ježdění jsem „vyšetřil“ benzín na celý rok pro svůj tehdejší papundekl a později warťák! Tři dvousetlitrové sudy a klidně bych mohl i víc, kdybych to měl kam dát! ;) Pravda ale je, že když se na to moc šlapalo, zvláště v terénu, tak ta spotřeba se opravdu hodně blížila k tradovanému 100/100. :)

led

Konečne viem, kam to zrkadlo zmizlo. A ja som si myslela, že som ho zabudla v jadre Zeme… no tam, čo po mojich stopách išli tí od Julka Verneho

aliendrone

Kdepak! SAMO se rozhodlo změnit majitele! ;) :D :D

Kepler

alien: to máš tak se vším. Evropa se taky snaží o své vlastní vojenské velení uvnitř NATO, protože evropské problémy jsou amíkům celkem u prdele. Kolonialismus EU je blbost, jen populistický a pokřivený výklad politiky EU vůči těm slabším, kteří neznají nebo nechtějí znát fakta. Nacpali z rozpočtu EU mnohem víc stovek miliard, než ti slabší zaplatili do fondu. Myslíš, že by EU stála o nějaké chudáky z periférie, co nic nemají? Snad se jim podařilo zachránit i Řecko od totálního bankrotu. Komu se tu nelíbí, ať jde na Ukrajinu! Nechci předvídat, ale brexit je tragédie. Hlavně pro UK.

led

Spoločná armáda EU má slúžiť len k jednemu – žandár Európy. Odpadnú zložité medzinárodné schvaľovania pre vstup armády jedného štátu na územie iného štátu EU. Ak si nejaký národ z EU bude chcieť robiť vlastnú politiku nezávislú na EU, nastúpi rok x8 a spriatelené armády nastúpia na cestu.

Kepler

To snad nemyslíte vážně! To není zájmová oblast SSSR ani Varšavská smlouva. Nebo snad máte nějaké informace o invazi na britské ostrovy?

led

Trochu sledujte cvrkot cvrčkov, nielen štvavé médiá.

led

Nikde nehovorím „o invazi na britské ostrovy“ ale skúste si dať dohromady vyhlásenia, politických predstaviteľov EU o spoločnej armáde už od čias boja o Juhosláviu a aké problémy malo spojenecké letectvo pri preletoch nad Europou v čase „Púštnej búrky“, keď nám lietali nad hlavami, pretože západné krajiny to nepúovolili.