Sober

Neměli by odboráři místo politické stávky spíše použít demonstrace?

A bojovat za spravedlivé mzdové požadavky? Jít do politické stávky až v nejkrajnějším případě?

Nejlepší odpověď
arygnoc

haha.

nevidíte, kolik dělníků musí pracovat na jednu pražskou fiflenu z úřadu?

haha.

v kolika firmách jsou odbory?

haha.

naco odbory, vždyť máme vládu – pro VVlast.
Doplňuji:
baghíra:

právľ, ta fiflena je jenom zaměstnanec, který nic NEPRODUKUJE, tudíž nemôže pro firmu přinést peníze.

Dělník, který makká rukama, něco PPORODUKUJE, něco, co se dá protad, tudíž do firmy přináší peníze.

smutné je, že jeden dělník musí uživit až 34 THP pracovníky, přičem je nejhůř z nich ohodnocen (většinou).

Přiznávám, také na mně musejí vydělávat dělníci, ale to neznamená, že si jejich práce nevážím.
Jako (opět upozorňuji, nedávám všechny do jedného pytle) třeba právě ty pražské fifleny.

ad názor, že vláda a odbory mají (každé zvlášť) jiné poslání:

jojo, tak proč se vláda s*re do pracujících a odbory se zase starají o daně, odody a pod?

vždyť je to tady jako v kocourkově.
Já už jenom čekám, kdy začnou holiči zase trhat zuby.

Další odpovědi
Tom.Noddy

Odboráři by měli v prvé řadě začít uvažovat. Strhnout davovou psychózu je velmi jednoduché..najít řešení..už tak ne.

tom004

Jako všichni naši „mocní“,i odboráři se rozhodli vládnout,a parazitovat na moci,místo,aby se starali o skutečné potřeby,třeba mzdové, svých členů.

baghira

Samozřejmě že ano. A především by se měly odbory starat o to, co jim přísluší, tj. hájit zájmy zaměstnanců vůči zaměstnavatelům, a nemontovat se do politiky.

arygnoc: – ta fiflena je úplně stejně zaměstnanec, jako ten dělník. Odbory jsou ve všech firmách, kde zaměstnanci mají zájem je založit. A odbory i vláda mají každý jiné úkoly a jiné postavení.
Doplňuji:
ještě arygnoc:představa, že dělník produkuje a přináší peníze, zatímco thp je nepřináší, je zcestná. Nebýt např. konstruktérů a obchodníků, tak dělník neví co vyrábět, a co si s vyrobeným počít. Peníze do firmy přináší až obchod, ne výroba. Výroba jsou náklady.

Toruk

Současní odboráři mi připomínají socialistickíé soudruhy z KSČ. Stejně jako za socialismu jejich jednání není konstruktivní…

venkovan

Kdyby používali demonstraci, politici by měli problém, protože by jim nemohli tolik nadávat.A možná, že by se k nim přiřadilo, podpořilo víc lidí než si odboráři myslí. A ty demonstrace by neměly omezovat dopravu a další služby s výjimkou třeba místa kudy by demonstrace procházela.
Myslím si, že by ani nemuseli demonstrovat za spravedlivé mzdové požadavky, ale za prosazení a respektování demokratických principů ve společnosti a otevřené hospodaření státu a veřejné správy s veřejnými prostředky a za plnou odpovědnost státních zaměstnanců a zaměstnanců veřejné správa a organizací založených státem za jejich nekvalitní práci, tak jak to je alespoň v některých soukromých společnostech.