arygnoc

Neměli by být politické funkce (prezident, ministr, poslanec atd) funkce čestné a ne placené?

Řekněme že by politik dostával maximálně minimálni mzdu.
(jj, je to extrém, ale v Římě to před pár tisíci lety fungovalo)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Apsolutní souhlas protože pak by tam byli poctivci a né ta banda co tam sedí za naše daně

Další odpovědi
oskar

No špatný nápad to není,když říkají,že je ta krize chtél bych vidět jak by se na to tvářili?

roxy52

Kdyby to měli být funkce čestné,za minimální mzdu,tak by se museli pořádat nábory na tyto funkce.Věřím tomu,že z těch nynějších politiků by tam 99.9% nebylo.

Radak

Souhlasím s tím, že ty platy a náhrady jsou absurdní. Jako protikorupční opatření bych navrhla odstranění imunity. Problém je v tom, že věznice už jsou plné a zase bychom ty gangstery museli živit, to se mi taky nechce.

hanny 2

Určitě ANO,toto říkám už nejmíň 10–15let.Jenže to by museli být lidé,kteří jsou finančně zabezpečení,popř. ze šlechtického rodu.

wijan

Souhlasím – určitě by jim stačily platy z různých funkcí ve firmách atd., které vykonávají souběžně. Možná by bylo zajímavé, kolik poslanců se věnuje jenom poslanecké činnosti.