vevinka007

Neměla jsem ještě menstruaci. Může se jedna o hormonální vadu?

Nedostala jsem ani jednou menstruaci, a to mám 17 let.
Není to tak „trochu“ trapné?
Může se jedna o hormonální vadu? Ke gynekoložce si zajdu raději přes příští týden, celý příští týden jsem totiž pryč.
Moje máma to dostala v 16ti a její máma taky tak.
Je možné že to je genetický akorát to dostanu o rok pozdějc?
Děkuji všem za rady.

  • No, raději to nikomu neříkám, ať se mi nikdo nevysměje.Jsem líná ke gyndě zajít, spíš se bojím. Už jen proto, že jsem panna.

Takže se bojím, že se tam budu muset vysléct.
A mám časté výtoky a často mě pochva pálí a svědí.
Může to být i tím, že jsem to do svých 17ti nedostala? A bojím se že neotěhotním:/ Zároveň jsem ráda, že to ještě nemám, nemám žádné starosti.
Děkuji všem za rady. Popř. zprávy.

Doplňuji:
zzzzz: Aha,aha..-,– Další blbý komentář.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Jsi trapná, jsi divná.

Myslím si, že nejsi holka 17, ale nějaký starý úchyl.

Další odpovědi
Natee

Na gynekologii si rozhodně zajdi. Nejde o nic trapného, jen je potřeba zjistit, co se děje. Samozřejmě to může být dědičné. Doktorka Ti se vším poradí a můžeš se jí na cokoliv zeptat, jedná se o lékařské tajemství a nikdo se Ti nevysměje.
To, že jsi panna, není nic špatného a Ty se nemáš za co stydět. V dnešní době je to vzácnost, buď ráda, že nejsi jako slečny, které „o to“ přijdou ve třinácti. :)

marci1

Gynekologové doporučují navštívit je, pokud dívka nezačne menstruovat do 15 let.

anonym

Rozhodně to zvláštní je – ne nemožné, ale na hormonální poruchu to rozhodně poukazuje. Další možností je nějaká závažná choroba…
Je zvláštní, že s tímto stavem ´nic neděláš´, že se nezajímá ani tvá gynekoložka či matka, že se ani nepozastavuješ nad „častými výtoky“ či svěděním vagíny.
Tvé panenství je nepodstatné – to gynekology/žky nezajímá (osobně si myslím, že se v tomto ohledu trochu přeceňuješ).
___
Rada?? – zajít na gynekologii, ´včera bylo pozdě´.
:-O

Džanička

Na prohlídku by sis opravdu měla co nejdřív zajít. Pokud se stydíš, tak si najdi gynekoložku, ničeho se neboj, gynekolog není zubař a prohlídka nebolí, to by tam jinak nechodil nikdo.. Jinak by jsi tam měla chodit pravidelně každých půl roku, a ne až při potížích. Jednak z prevence a jednak budeš vědět že jsi zdravá. Pokud máš dlouho takové problémy, tak se může stát že nebudeš mít průchozí vaječníky a nakonec budeš ještě neplodná. Tak si řekni jestli ti to za těch pár minut „studu“ stojí.