Mofli

Neměla by Smlouva o smlouvě budoucí již obsahovat text Kupní smlouvy?

Byla mi totiž nabízena předkupní smlouva, ale žádná zmínka o kupní smlouvě. Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Text Kupní smlouvy skutečně být ve Smlouvě o smlouvě budoucí nemusí, ale musí v ní být uvedeno konkrétní datum, ke kterému má být Kupní smlouva sepsána a za jakých podmínek.

Další odpovědi
tom004

Smlouva o smlouvě budoucí není totéž jako smlouva s předkupním právem. U „Smlouvy o smlouvě budoucí“ není „Kupní smlouva“. Klient se pouze zavazuje k tomu,že až dojde k prodeji např.: nemovitosti,uzavře konkrétní „Kupní smlouvu“, a nemovitost koupí. Ve smlouvě budoucí jsou uvedeny i případné sankce pro obě strany,pokud k prodeji nedojde. Předkupní smlouva pouze dává někomu možnost přednostní koupě za uvedenou cenu,po určitou dobu. Pokud dotyčný nemá zájem,nabídne se dalším zájemcům.
Doplňuji:
Tato nemožnost kontroly před odesláním textu,už mne fakt nebaví.Doufám,že si to nějaký >admin !!!< přečte a zjedná nápravu. Maily sice čtou,ale odpovědi,nic moc.
Teď tu opravu: má být,že ty sankce se týkají obou stran,jak prodávajícího,tak budoucího kupce.

Drap

Nemusí být. Záleží na vzájemné dohodě

cukrar

Smlouva o smlouvě budoucí nemusí být kupní smlouva, páš se zavazujete, třeba,
že v budoucnosti budete někomu stříhat stromky,,,
nejde totiž vždy o koupi něčeho.
Já jsem takto psal, že uzavřu v budoucnosti nájemní smlouvu…