Kepler

Neměla by se anketa AUTO ROKU konečně doplnit o kategorii odborníků?

https://www.ga­raz.cz/clanek/au­to-roku-2020-21003222?dop-ab-variant=99&seq-no=1&source=hp&dop_s­ource_zone_na­me=autoweb.sznhp­.box&utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Motorističtí novináři, ani veřejnost jistě odborníky nejsou, takže se marně ptám, k čemu by mi takové hodnocení mohlo posloužit. Připomíná mi to Miss World, takže je to k ničemu.

Odpovědi
anonym

Novináře specializující se na auto-moto můžeme považovat za odborníky. Přece nečekáš, že budou o vítězi rozhodovat konstruktéři, ti by se ti vykašlali na posuzování toho jak auto vypadá a nimrali by se jen v technických detailech a motoru, to by bylo průměrnému čtenáři/spotře­biteli asi dost vzdálené. Čtenář chce prostě jen vidět naleštěný bourák a technické detaily přelétnout jen velmi zběžně, zapamatovat si z nich jen cenu, objem válců a počet koní 🙂

Ano je to jako s tou soutěží Miss, nejde zrovna o to jít moc pod povrch, hlavně že náhodný kolemčtoucí řekne WOW.

Kepler

Já bych teda novináře za odborníky na auta nepovažoval. Jsou to jenom lépe informovaní laikové. Odborník by třeba řekl: ten a ten motor používaný v jiných a předchozích modelech má ty a ty nectnosti nebo špatnou konstrukci. Je pravda, že normální motorista se v detailech tolik nehrabe (a za pár let zapláče), ale jsou i takoví, kteří dávají důraz právě na použitou techniku a technologii.