annas

Vaše otázka, v níž je odkaz na článek. V něm je uvedené,, že " církevní představitelé včetně papeže odmítli tragickou formu jeho oběti, ocenili význam jeho činu pro pravdu, svobodu a demokracii i jeho odhodlání pracovat a obětovat se pro společné dobro lidu."

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/souhlasite-s-tvrzenim-cirkve-ze-zabit-se-neni-nikdy-lidske-lze-tedy-povazovat-lidi-s-nelidskym-chovanim-za-hrdiny

Šlo o mimořádný čín, zaměřený proti zlu. Palach jinou cestu neviděl. I když jde o sebevraždu, dá se na ni dívat jako na oběť, potože jeho smrt měla jinou příčinu.

Palachův pohřeb byl symbolicky spojený se ztrátou nadějí Pražského jatra.

Myslím si, že kdo chce, bude na Palacha vzpomínat i bez toho, zda bude orohášený za svatého.

Šlo přece o politický čin, jenž by měl upozorňovat občany, jak důležitá je demokracie, svoboda, láska k národu či vlasti. atd.

Další odpovědi
Drap

Ne, neměla.

led

Sebevražda je cirkvou odsudzovaná.

elkon

Palach byl bez pochyby psychicky nemocný člověk, který měl vyhledat psychiatra. Zdravého vyrovnaného člověka nikdy nenapadne sebepoškozování, které navíc k ničemu nepomůže a nic to nezmění. Vyznamenání by měl dostat člověk, který si to zaslouží.

Roman71

Musel by podle katolické církve vykonat zázrak, aby mohl být kanonizován.
V případě Jana Palacha by byl zázrak, kdyby následky popálení přežil.

autacek

Hapiky, dotaz zněl jasně, pokud kladeš novou otázku, využij k tomu příslušný formulář a neber si neustále do pusy osobu tazatele.

hapiky

autacek: ano, dotaz zněl zcela jasně blbě. protože vůbec nevíš, co je svatořečení.

autacek

jestli sis nevšiml, dal jsem odkaz i na článek, ale měls možnost mi to vysvětlit

„Lidé, kteří se mohli stát svatými, museli dobrovolně zemřít mučednickou smrtí, nebo způsobit zázrak. Nově se budou moci stát svatými i ti, kteří „pouze“ obětují svůj život pro to, aby zachránili ostatní.“

Proč máš pocit, že by zmiňovaný nebyl dobrý adept?