marci1

Neměl by se alespoň krátkodobě omezit dovoz polských (ne)potravin k nám?

Já polské potraviny nekupuji. Dnes zase zpráva o salmonele v (polském) mletém mase z Lidlu. ☹
Chápu, že nelze v EU vydat zákaz na dovoz potravin pro jednu členskou zemi, ale je to stále dokola. Copak jsou naše tělesné schránky popelnicemi? Je toho už tolik: maso se salmonelou, vejce, čaje s pesticidy, ve zmrzlině prostředek na hubení vší, v rýži jedovaté olovo, jedovatá mléčná moučka s kadmiem, olovem a E.coli, kakao s namletými slupkami, zelí s obsahem kyseliny mravenčí, klobásy s úlomky kostí či solí na posyp silnic atd. Je toho tolik, e si nemohu ani na vše vzpomenout. Neměli by občané sepsat nějakou petici proti dovozu polských potravin? Nejedná se o ojedinělé případy a trvá to již více let. Jinak nic proti Polákům. 🙂
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/do­maci/_zprava/in­spekce-varuje-pred-polskym-mletym-masem-z-lidlu-obsahuje-bakterie-salmonely--1706336

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že nějaká legislativní opatření ani nejsou potřeba. On se ten dovoz snižuje sám od sebe, protože nedůvěra k polským potravinám roste. Dovoz zatím drží nad hladinou jejich relativní láce, co že důsledkem polských vládních dotací. Doufám, že jim to už dlouho nevydrží. Kdyby se pořádně dodržovalo pravidlo o označení původu, tak ten dovoz padne na hubu velice brzy.

Další odpovědi
gecco

Ono je to tak, že lidé (někteří) nakupují bez ohledu na kvalitu, vidí jen SLEVA, AKCE, SUPERCENA…
😉
A toho využívají obchodníci k tomu, aby prodali sajrajt…
Dobře takovým nakupujícím tak…
___
Ono polské potraviny obecně nejsou špatné – a sajrajty na objednávku řetězců vyrábí i třeba Tulip.
😉

Quimby

Dokud je na potravinách správně napsána země původu, tak v tom nevidím problém. Když těm potravinám nevěřím, tak je nekupuju, oni když si je lidé přestanou kupovat, tak se přestanou dovážet a bude po problému.

Mc Merkurion

… proč zakazovat, copak nemáme vlastní rozum, stačí dojít k českýmu řezníkovi … mimochodem, nařízeno je u masa uvádět místo chovu, druh (pohlaví a stáří), místo porážky včetně datumu >>> to je málo? … a jestli se nepletu, posledně byl špatnej nějakej guláš z německa …

Jiří Bohumil

Myslím, že se to hodně zveličuje. A veškeré sdělovací prostředky se na tom „pasou“. Stejně jako na kriminalitě a všem negativním. Pozitivní věci moc „netáhnou“. Kdy jste viděli, nebo četli, že někdo vyrábí a dodává něco „dobrého“? Já už dlouho ne. A pokud některému dodavateli, nebo výrobci, nedůvěřuji, nekupuji jeho produkty. A bude-li nás víc, zákonitě skončí i bez „petice“. V tom je konkurence, která „dříve“ běžná nebyla, velkým přínosem. A to se netýká jenom Poláků.

da ny

Nekvalitní potraviny se k nám valí HLAVNĚ ze západu Evropy,
stejně jako jiné (ne)výrobky drogistického zboží nebo psího žrádla…
Naši výrobci též „šidí“ domácí trh, to co vyvážejí do Rakouska, Německa má jinou kvalitu a nižší cenu…
Někde je úlomek kosti, jinde jsou kosti, kůže, peří a separáty vzorně pomleté (je to alespoň přírodnina neškodící lidskému zdraví, jinde je „bakelit“ nebo palmový či kokosový jed v podobě tuku a oleje)… ;;-(
Posypová sůl je z etického hlediska lumpárna, ale nic nebezpečného lidskému zdraví (info z výzkumného ústavu v Olomouci -nic, co zkoumali nebylo lidskému zdraví nebezpečné)…
Salmonela je rizikem (majonéza z vajec, pokrm z polosyrového masa) bez tepelné úpravy. Víte kolik "nepolských kuřat v obchodech je salmonelových… ?
Všimla jste si, že když nastrouháte polské JABLKO , za nějakou chvíli krásně zhnědne? Ideální jablko, je v něm i železo… U několika českých jablek (z farem i biofarem) můžete nechat jablko nastrouhané/na­krojené a nezhnědne ani do druhého dne…
Ty petice musíte pak sepisovat proti ovoci, zelenině a potravinovým výrobkům z Holandska, Německa, Itálie, Španělska atd. atp., stejně, jako proti těm polským.

Všude se vyrábí „dvojí“ výrobky a a ty nejméně kvalitní zaplavují země východní Evropy (ČR, včetně Polska, Maďarska atd.)
Naši politici se odhodlali (celá Visegrádská čtyřka) „ozvat se“ v Bruselu. Je toho plná TV.

Arne1

Polští výrobci pouze reagují na poptávku českých obchodů. Pokud české obchody poptávají určité zboží v dané ceně a libovolné kvalitě, tak to prostě vyrobí. Chyba je někde jinde…

L. da Vinci

A víte že, i Polsko se potýká se salmonelózou v kuřatech dovezených od našich výrobců? Ale to vy nevidíte, neslyšíte, nečtete, protože naše média o tom záměrně mlčí! Proč asi?

Drap

Pokud by se zavedl zákaz, tak co by jsme jedli? Už dávno nejsme soběstační,

L. da Vinci

http://www.tvn24­.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tasiemiec-w-czeskim-miesie-zachecaja-do-przebadania-sie-tez-polakow,319146.html

http://www.tvn24­.pl/krakow,50/za­razone-salmonella-mieso-z-czech-i-slowacji-trafilo-do-malopolski,321677­.html

marci1

Samozřejmě je to smutné. Překvapilo mě, že maso bylo z Globusu. Na jimi prodávaném mase je vždy uvedeno, že je nutno maso zpracovat tepelně (tasemnice). Viděla jsem to na vlastní oči. Mělo by se to více kontrolovat. ☹

Mc Merkurion

… no,vzhledem k tomu, že za:
1) je to z roku 2012, takže super aktuální
2) nakaženi byli češi, maso se objevilo v čechách a informujou poláky proto, že tam (globus při polskejch hranicích v čechách) rádi nakupujou
… něž něco vypustim, je potřeba si to nejdříve přečíst, takto totiž vznikaj fámy …

L. da Vinci

V první příspěvku je napsáno(ve stručnost), že tasemnice pochází z masa z Českého chovu, což potvrdila hygienická stanice v Opavě a ten druhý příspěvek oznamuje že z Česka bylo dovezeno celkem 33,2 tuny drůbeže nakažené salmonelou. Příště se nedívej jen na datum, ale nechej si přeložit těchto pár slov a nedělej ze sebe …

Mc Merkurion

… na rozdíl od tebe jsem to četl, takže asi tak, jak jsem uvedl výše a v tom druhym jde o drůbež z čech a maso ze slovenska a mimochodem, datum je dosti důležitý, jelikož to co bylo před pěti lety nemohu srovnávat s dneškem, především, když napíšeš: „POTÝKÁ“ což je přítomný čas, takže nevim, kdo ze sebe dělá *****

L. da Vinci

Nejdeš náhodou na jatka, že ne?!

Mc Merkurion

… opakuji ještě jednou: máš nějaký argumenty, anebo je to jen to jedna bába povídala (pět let staré a ještě k tomu blbě přečtené "Na polski rynek trafiło 5,35 tony zarażonego salmonellą mięsa drobiowego " není 33,2 >>> chce to si to přečíst …

L. da Vinci

Ty zase neumíš sčítat, že jo!
Były to dwie partie drobiu: 15,8 tony i 17,4 tony z Czech
A těch 5,35 tuny bylo mimo jiné!

Mc Merkurion

L. da vinci: … nějakej odkaz, nebo je to jen jedna bába povídala?

marci1

Souhlas, dej sem odkaz. 🙂