petka.s

Německo je super?

Nejlepší odpověď
Kelt

Pro někoho snad, pro jiného ne. A proč se na to ptáš? Srovnáváš ceny, platy, výrobky? Pozor, různé názory Nietsche a pod vedly ke vzniku fašismu.
To jsme za Beneše považovali Francii a Anglii za dokonalou, pak to byl SSSR, teď se nám mnozí snaží namluvit že USA, někdo tvrdí, že Německo. Raději se snaž, ať jsme my super jako republika. Před 100 lety si nás vážili , byl to pojem.

Další odpovědi
df

V 90. letech tam byl doslova ráj. Lidé tam byli v pohodě, dá se říct se srdcem na dlani. Platy měli větší za méně práce, ceny nízké a měnu silnou a nezávislou.
Pak dolezli Turci apod a začalo to jít dolů. Od 2011 migranti z Afriky a pohádky byl konec.
S dnešním Německem už to nemá nic společného.

Rokio

Rozhodně je Německo více super než většina států třetího světa, Severní Korea a Venezuela.

Marty Koller

Německo je super. Lepší než Čechy

Klaproth

df > Turci nedolezli v 90. letech! Němci si je sami pozvali již počátkem let šedesátých, smlouvu z Bad Godesbergu snad znáš, nebo ne? Více čti a méně piš!

nyjono

Kelte, nic na co se ptáš. Dělá si z nás čurinu.