annas

Německé přísloví praví, že „jednou je nikdy“?

Je pravdivé? V kterém případě by se dalo uplatnit?

Nejlepší odpověď
Valky

Nevím, chápu to jako..např. „Jednou to zkusím“ … A pak, už na to zapomeneme a NIKDY se to nestane…
Prostě, když řekneme, že jednou něco bude.. Tak už se to neuskuteční.. Jak to chápete vy? :o)

Další odpovědi
anonym

Jen jednou byt v Praze … Parizi … Berline .. je jako nikdy tam nebyt . -iv-

dědapetr

Nevím jestli to chápu dobře,ale třeba tak:
Ten kdo zradí jednou, už nikdy nebude přítel.
Tak by bylo pravdivé a dalo by se uplatnit.
Také mam podobné přísloví:
Jednou je nikdy, ale dvakrát je zvyk.
http://www.ipris­lovi.cz/nahled-prislovi-jednou-je-nikdy-ale-dvakrat/

Toruk

Napadá mě, ža by mělo význam asi takto: Jednou (někdy) se zbavím svého zlozvyku… což jak známe často znamená „nikdy- nedojde k tomu“.

žolik

Já se domnívám to přísloví,zname­ná,tak jak u nás nikdy neříkej nikdy.

Zdroj: žolík