Kuba K

Který jazyk byste mně doporučili? Němčinu, španělštinu či francouzštinu?

Chci s naučit nový jazyk a chci poradit který byste doporučovali u hlediska obtížnosti, využitelnosti a „krásy“. Pokud jeden z nich i umíte budu rád za rady a tipy

Němčina vs Španělština vs Francouzština

Nejlepší odpověď
Ametyst

Já bych skromně doporučila španělštinu: je tu malý rozdíl mezi psaným a mluveným slovem. Španělština je fajn na učení a je zpěvná.
Ve francouzštině se vyslovuje dost obtížně, čte se první polovina slova. 🙂Je velký rozdíl mezi psaným a mluveným.
Němčina také není těžká na učení, má jen 4 pády ke skloňování, a je celkem praktická. Není ale „pěkná“ ani zpěvná.

Další odpovědi
Kelt

Nauč se všechny jazyky. První rok se uč jeden jazyk, odcestuj do té země, čti jejich literaturu a poslouchej písně. Druhý rok si dej další jazyk a pak další. Každý jazyk se ti bude učit lépe. Takové pojmy jako je využitelnost, krása, jednoduchost jsou relativní. Když dnes promluvím na Němce, Francouze nebo toho, kdo má rodný jazyk španělštinu jeho jazykem, tak je vidět, jak to každého potěší a ještě po roce si mne pamatuje a děkuje mi.

nyjono

Já zase chci, aby se do pole pro otázku psaly otázky.
Chci poradit, co s tím.

Tw!st

Na 100% doporučím z těchto tří Španělštinu. Je to krásný a poměrně jednoduchý jazyk. Je dobrý pocit mluvit španělsky.

DoTazatel

Španělština je úplně jednoduchá, tak z hlediska obtížnosti doporučuji ji. Francouzštinu bych doporučil, kvůli jazyku samotnému – hezky zní. Je těžká (ale jsou i mnohem složitější jazyky), ale krásná – těch míst, kde se domluvíš: Francie, nadpoloviční většina afriky, další státy, které mají fr. jako 2. úřední jazyk. Pak taky můžeš číst literatura a sledovat filmy v originále, v tomto jazyku je to magnifique. Obzvlášť ta literatura v originále bude nádherná.
Spousta lidí říká, že na francouzštině je nejsložitější výslovnost (a to fakt není nejsložitější), je sice pravda, že se výslovnost od psaného textu hodně liší, ale jakmile se naučíš vazby písmen vedle sebe a jak se čtou, tak je to jednoduché (např. gn=ň, ai=e, ou=ú, eau=u/o, písmeno h se třeba nečte atd…) = tohle všechno se člověk naučí max za týden, popravdě by stačily dva dny.

Nesouhlasím s Ametystem, že němčina je jednoduchá – z germánských jazyků sice není ta nejěžší, ale obsazuje jedny z prvních příček. Sice má jen 4 pády, ale to hned neznamená, že je jednoduchá – má plno jiných složitostí. Tohle je jazyk, který se mně osobně moc nelíbí. Teda jako líbí se mi asi všechny jazyky (každý má něco do sebe), ale upřednostními spoustu jiných jazyků. Tenhle jazyk nedoporučuji, spíš by odradil – i většina lidí, co znám a měl nj na škole, tak jí nesnášeli. Ale možná je to o osbním přesvědčení – někomu se může líbit a když bude chuť a odhodlání, tak se samozřejmá dá naučit.

marci1

Vždycky španělštinu! 🙂 Je to pro mě láska, vášeň, veselí, pohyb, salsa, slunce, teplo.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=xFutjZEB­TXs&list=RDQMb9Vc1v­DvkG8&start_ra­dio=1

Edison

Nyjono, tak poraď, co s tím, když jsi totak hezky nabídl. 😁

nyjono

Přece píšu, že chci poradit. Chci dostat radu, ne dát.
Není ta čeština kouzelná?