Frogman

Němčina – proč je neurčitý člen u množného čísla?

Vím, že se neurčitý člen k množným číslům nedává, ale proč je to tady: http://amapro­.cz/slovnik/ne­mecko%20cesky/z/zim­mer.php ?
Doplňuji:
No proto, hned by to bylo podezřelé. Na tu stránku jsem narazil náhodou, neučím se z ní. Díky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Protože to psal „ignorant“.

Neurčitý člen opravdu množné číslo nemá. Tam, kde by v jednotném čísle
byl člen neurčitý, se v množném čísle použije podstatné jméno bez členu.

Podstatná jména se ale používají i ve spojení s přivlastňovacími
zájmeny a/nebo se záporem kein, který některé učebnice vysvětlují
(označují) jako „záporný neurčitý člen“.

V posledním sloupci tedy mělo být:
keine/euere Zimmer
keiner/euerer Zimmer
keinen/eueren Zimmern a
keine/euere Zimmer

Stejně jako MK44 doporučím najít si jiný zdroj, na webu
Amapro je dost chyb (nejen na odkazované stránce) …

Další odpovědi
MK44

Ne vše, co najdete na Internetu, je správně. V tabulce na uvedeném odkazu je více chyb. Najděte si na netu nějaký kvalitnější zdroj.

Kelt

Jak je vidět, může si každý udělat libovolné stránky na internetu a může tam hlásat bludy. Kdybys to zadal do Googlu, určitě ti najde pouze tuto stránku.

Agneta

To mi bylo hned jasné…:DDD ►Sami to i uvádějí: „Výsledné tvary slov jsou generovány translačním jádrem AmaPro, které využívá nízkou formu inteligence pro tvarosloví jazyků. Některé výjimky nemusí být v systému aplikované. Generování tvarů je určené pro překladač vět, který je implementován v aplikaci 3v1 ABC“.

Frogman

A jooo… :DDD