Avatar uživatele
Zlatý

Nemáte zkušenosti s klávesnici, u níž se brzy nesetřou písmena? Či je to u všech stejné? Nejsou třeba písmena vyrytá?

Zajímá mě drátová klávesnice USB pro stolní PC. Nehraji hry, používám klávesnici jen na psaní. Poměrně brzy se mně setřou písmena. Vyzkoušela jsem něklolikrát klávesnici bílou, černou, žlutou, dokonce podsvícenou, ale u ní večer nejsou vidět (rozpoznat) písmena, jen jejich barevné ohraničení.

Z netu moc nepoznám, ptala jsem se v prodejně, neporadili. Ale jedna známá má v kanceláři klávesnici několik roků, písmena drží, v jiné se jí mažou. Opravdu nevím. Jsem v tomto směru laik.

Děkuji.
-------

https://cdn.pixabay.com/…


Mně nevydrží ani půl roku. Koupila jsem si novou na podzim, to jsem příliš na PC nechodila, ale už jsou písmena ve středu málo čitelná.

Píši sice všemi deseti, ale po zlomení mám křivý malíček, tudíž se mně ruce posouvají.

První klávesnici před 10 lety jsem měla dlouho, ale vylila jsem si do ní kafe.

V posledních 2 letech nevydrží. Ruce se mně nepotí. Mám je spíš suché.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Vepište odpověď...Mno, to záleží především na Vašich požadavcích/gustu. Někdo rád klávesnice ergonomické, jiný klasiku, někdo rád optiku, jiný se spokojí s gumákem, někdo píše hodně rychle a nutně potřebuje nízký zdvih kláves, jiný do keyky buší, jako Dochy do dlužníka a preferuje vysoký zdvih kláves. :)

Každopádně jsem pro, abyste přijmula fakt, že dnes se klávesnice nedělají takové, jako kdysi (aby vydržely) a byla ráda, že klávesnice vydrží alespoň po dobu záruční lhůty, tedy 2 roky. Já osobně vyřídím keyku za dobu kratší, tudíž mne životnost moc netrápí. :D :D ;)

Absolutně zásadní při nákupu klávesnice je její "vošmatání", jaký z ní máte pocit při psaní. To je pro každého naprosto individuální, tudíž nelze doporučit nic ani v samotném principu. Takže MUSÍTE navštívit nějaký showroom, prodejnu atd. Teprve až narazíte na něco, co Vám "sedí pod rukami" koukejte na další parametry.
Klávesnice je s myší nejdůležitější periférií z lidského hlediska a JE SAKRA ROZDÍL, pokud užíváte něco, co Vám sedí anebo něco, "co se také dá použít". :)

Obecně ale doporučuji zavrhnout vše, co je pod 400Kč. Neříkám, že lacinější jsou nutně mizerné, obvykle to tak ale bývá, na druhou stranu i mezi dražšími klávesnicemi najdete shity, ovšem 2 roky [záruku] by měly vydržet. Podsvícení JE důležité, popravdě také musíte okouknout jak to vypadá v reálu, fotky jsou VELMI zavádějící. (regulaci úrovně podsvícení včetně vypnutí doporučuji!) Délka kabelu včetně jeho případného opletení textilií je také důležitá (doporučuji 2m, oplétané textilií mají výhodu větší flexibility, pevnosti v tahu a "nezacuchávání", je potřeba ale před prvním použití kabel vyrovnat za tepla, aby tuhé smyčky vytvořené v důsledku dlouhého uložení v krabici povolily - na to bohatě postačí fén, lze i horkovzdušná pistole nebo tak něco, ale s ní OPATRNĚ!). No a pak přijdou na řadu další (ne)požadované vymoženosti, kupříkladu multimediální klávesy nebo v mém případě (používám "jakobyherní" klávesnici, protože občas si semo tamo nějakou hru zahraji) funkci "anti-ghost" apod. věci, dle vlastního gusta.

Nedělejte si ale iluze o tom, že byste dnes narazila na něco trvanlivého, leda s velkým štěstím. Navíc - život je mrcha a i speciální odolné klávesnice (a patřičně drahé) se dají zničit před zárukou ancvaj, ani nemrknete, mohl bych vyprávět! Podle mne je pro BFU zbytečné dát za klávesnici více, jak 1000Kč. Jak říkám - je to především otázka osobních preferencí, nelze poradit konkrétně. :)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To se asi nedá předem odhadnout. Já jsem asi měl štěstí, protože si nepamatuji, že by se mi písmena někdy setřela. Možná je to taky tím, že žádná klávesnice mi nevydrží déle než dva roky. Teď mám podsvícenou, takže písmena tvoří průsvitná místa, kde není barva - to by mohlo vydržet déle.


Avatar uživatele
Bronzový

Staré modely klávesnic měly klávesy ze dvou barev plastů z nichž ten tmavší vystupoval skrze světlou "šablonu" každého tlačítka klávesnice. U novějších klávesnic jsou písmena stříkaná nebo gravírovaná laserem. Časem se opotřebí.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já měl za dobu mého počítačového života problém s tím, že se nejpoužívanější klávesy ulamovaly nebo zasekávaly (přilepovaly, nepružily), ale nápisy mi používáním nemizely - pouze se mi na nejpoužívanějších místech původní matný povrch změnil na lesklý. Domnívám se tedy, že špatná trvanlivost písmenek bude problém jen menšiny výrobců a menšiny výrobků.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Po 3,5 roku intenzivního používání laptopu ani nejmenší známky po nějakém smazávání písmen. Vyrytá nejsou. Jen občas problém s nějakou klávesou, nejvíc s mezerníkem, že se mi pod něj dostane bo*del a musím to vyklepávat. Ale detaily o použité barvě na klávesnici momentálně nevím.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1287
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1107
Zlatý Hlada 1034
Zlatý led 1015
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 750

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.