Kelt

Nemáte pocit, že je naše generace jiná než ty dřívější?

Určitě ano, asi odpoví každý po přečtení otázky. Ale já bych chtěl to trochu konkretizovat. Nejde o možnosti, technický pokrok, internet, vyhledávání informací, mobily, počítače, zabezpečení. Ale mám na mysli hodnoty, lidské vztahy atd. Sleduji historický dokument o Heydrichovi a něco se dovídám o té době, o našich předcích. Semknutost lidí v organizacích, ve spolku – Sokol, Skaut a jiné. Lidé tomu věřili, dnes tam lidé vstupují proto, že myslí, že se jim to vyplatí, a rodiče mají chvíli postaráno o své děti. Ne každý, to vím. Je to dobré nebo ne? A byl by lepší návrat nebo doufat ve splnění zákona negace negace? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem na podobné téma otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/sedi-v-lavicich-lina-a-zpohodlnela-generace-pro-niz-je-tezke-za-4-r-precist-20-knih-a-snadne-napsat-vili-vili-u-vili

Existuje členění generací

"TICHÁ GENERACE (Narozená 1925–1945)

GENERACE BABY BOOMERS (Narozená 1946–1964)

GENERACE X (Narozená 1965–1980)

GENERACE Y (Narozená 1981–1999)

GENERACE Z (Narozená 2000–2013)

GENERACE ALFA (Narozená 2014– "

http://zivotplny­zivota.webmium­.com/stret-generaci

Pročtěte si hodnocení generací X, Y, Z. ve stejném odkazu najdete srovnávnání.

Další odpovědi
Kepler

Ono každá generace je jiná, tak už to chodí. Mění se prostředí, možnosti, stoupá blahobyt. I když si myslím, že spolky typu Sokol nebo Skaut jsou užitečné, v dnešní době mohou na někoho působit jako dinosaurus. Ten „někdo“ možná časem zjistí, že je zcela odříznut od přírody a nechápe ji, nebude schopen přežít mimo domov.. Ne, že bych si to přál, ale taková situace vždycky hrozila a hrozit bude.

iceT

Myslím si, že ty možnosti, pokrok, internet a to další úzce souvisí s úpadkem hodnot a mezilidských vztahů.

led

Každá generácia je iná, než tie ostatné. Vychádza to z vývoja života spoločnosti. Vždy sa nájdu ľudia vychvaľujúci, alebo naopak zatracujúci, predchádzajúcu, svoju, alebo nasledujúcu generáciu.

Edison

Nejen každá generace je jiná. KAŽDÝ jsme jiný!!!

aliendrone

Představuješ si to příliš idealizovaně. To jaké jsou generace přímo zavisí především na kulturním, ekonomickém a vědecko-technologickém pozadí doby. V době Sokola a Skauta bylo chodit do nich „in“, předpokládalo se, že se tam naučí takové věci, jako je např. práce se sekyrou bez úrazu a mnohé v té době již ustupující skilly, které ovšem byly stále považovány za hodnotné (dobré je umět), tělesně se vypracují/otuží atp. Nechodit do Skauta nebo Sokola či podobné organizace bylo tehdy ekvivalentem dnešního „nemám profil na Facebooku“. Nemělo to tedy s něčím takovým jak píšeš „lidé tomu věřili“ VŮBEC NIC SPOLEČNÉHO, je to jen domněnka, kterou sis vytvořil.

To bys stejně tak mohl tvrdit, že všichni, kdo se za totáče chtěli věnovat parašutismu (a MUSELI tedy být členy SVAZARMU – SVAZ pro spolupráci s ARMádou) byli extrémně militantní bolševici. ;) :D :D