Mili @

Nemáta nějaký dobrý a jednoduchý recept na pizzu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

U nás prodávají těsto na pizzu to je moc dobré už hotové rolované ve folii a jinak je dobré toto těsto

1/2 kg hladké mouky
1lžíce olivového oleje
1lžíce soli
1kostka droždí
2, 1/2 dcl studené vody

Vše smícháme a necháme těsto vykynout asi 40 minut na teplém místě. Těsto rozdělím na dvě poloviny a z každé vyválím tenkou pizzu (okraje vyvýším), kterou potřu kečupem, nebo rajským protlakem, který posypeme oregánem a dle chuti obložím tím co máme rádi .

Další odpovědi
iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mate-radi-pizzu-ja-ano-a-nejradsi-doma-udelanou

recept je diskuzi

GM

Dělám pizzu přesně jako Hanulka, jenom si vařím vlastní protlak, to toho vmíchám utřený česnek a oregáno a pak směs natřu na pizzu. V tom protlaku je obrovský rozdíl – domácí je 100 % z rajčat, kupovaný jen částečně – z hlavy nevím kolik procent, jinak se skládá z jablečného protlaku a barviv – fuj!

elektrikář

Používám základní kynuté těsto s trochou oleje.Navrch dávám vše dobré co doma najdu.

Málče

RYCHLÁ PIZZA
1 kelímek zakysané smetany(200gr), 1 kelímek polohrubé mouky, půl prášku do pečiva, 1 vejce, sůl.
Vše smícháme dohromady a rozetřeme v tenčí vrstvě na pečící papír, potřený olejem.
Těsto potřeme kečupem, posypeme jemně oreganem, poklademe šunkou nakrájenou na hrubší nudličky, můžeme přidat sterilované žampiony a to vše zasypeme sýrem nastrouhaným na hrubo. Pečeme na 170°C asi 15–20 minut.